Logitech prezentuje dwie nowe kierownice. Zadziałają z PC, PS3, PS4 i Xbox One

Niedawno pisaliśmy o przeciekach dotyczących kierownicy G29. Producent potwierdza wcześniejsze informacje i ogłasza jeszcze jeden model!

Logitech oficjalnie zaprezentował dwie kierownice – wspomnianą G29 oraz G920. Pierwsza z nich będzie przeznaczona dla PC oraz konsol PlayStation 3 i PlayStation 4, drugą podłączymy z kolei do konsoli Xbox One i komputerów PC. Niestety żaden z dwóch modeli nie otrzyma wsparcia dla starszej generacji od Microsoftu, czyli X360.


Jak pisaliśmy już wcześniej o kierownicy G29 – sprzęt posiada system Force feedback z dwoma silniczkami, co ma przełożyć się na realistyczne odczucia symulacji jazdy. Całość wykonano z trwałych elementów, wzmacnianych metalem. Koło kierownicy pokryto natomiast skórą. Podobnie trwałym wykonaniem odznacza się model G920.

Nieważne którą kierownicę wybierzemy, za sprzęt zapłacimy około 1600 zł (cena sugerowana). Dodatkowo będziemy mogli nabyć do G29 i G920 sześciobiegowy drążek zmiany biegów Driving Force Shifter, który wyceniono na 250 zł.

Kierownicę G29 kupimy w polskich sklepach w lipcu tego roku, a model G920 w październiku. Pierwszy sprzęt już w dniu premiery zaoferuje wsparcie dla DriveClub, a drugi podłączymy do Forza Motorsport 6, kiedy wyścigi zadebiutują już na Xboksie One.

 

 

 

 

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

9 Shares
Share9
+1
Tweet