Liga Mistrzów opuszcza Polsat Sport. Gdzie oglądać wszystkie mecze?

Liga-Mistrzów-UEFA
Filmy i seriale Newsy

Telewizja Polsat Sport “przegrała”. Liga Mistrzów UEFA powędrowała do innego nadawcy. Prawa do transmisji przez trzy kolejne lata nabył Canal+.

Liga Mistrzów UEFA 2024 – gdzie oglądać?

Canal+ informuje, że pozyskał wyłączne prawa na terenie Polski do transmisji wszystkich meczów Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Młodzieżowej UEFA i Superpucharu UEFA w sezonach 2024/25, 2025/26 i 2026/27. Pierwszym meczem, który zobaczymy w Canal+, będzie Superpuchar UEFA rozgrywany w sierpniu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Firma przypomina również o nowym modelu rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA.

Liczba rywalizujących drużyn zwiększy się z 32 do 36. Nowy format rozgrywek i większa liczba drużyn oznacza również mniej przerw w grze – mecze będą rozgrywane w każdym miesiącu od sierpnia do maja.

Canal+

Zatem wraz ze startem sezonu 2024/25 rywalizację grupową zastąpi faza ligowa. Tutaj każda drużyna rozegra po osiem meczów – cztery u siebie i cztery na wyjeździe. Obecnie możemy oglądać na tym etapie zmagań jedynie sześć meczów. Po zmianach każdego dnia meczowego obejrzymy aż dziewięć meczów, a nie osiem jak miało to miejsce wcześniej. Z kolei począwszy od 1/8 finału, rozgrywki będą kontynuowane w dotychczasowym formacie play-off.

To już kolejne prawa do transmisji piłki nożnej, jakie nabył Canal+ Polska. Przypominamy, że stacja pokazuje również wszystkie mecze PKO BP Ekstraklasy, wybrane mecze Premier League oraz LaLiga EA Sports.

Źródło: https://media.pl.canalplus.com/304080-canal-pozyskal-wylaczne-prawa-do-transmisji-ligi-mistrzow-uefa-ligi-mlodziezowej-uefa-oraz-superpucharu-uefa-w-polsce

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij: