LEGO stworzyło NES-a na korbkę. Można na nim grać w Mario [WIDEO]

Z okazji 35. rocznicy premiery Nintendo Entertainment System LEGO przygotowało dla fanów Nintendo ciekawą niespodziankę.

NES zadebiutowało w 1985. Wiele osób, które pasjonowały się wówczas grami, ma do systemu duży sentyment. Na pewno znajdą się więc wśród nich pasjonaci, którym spodoba się nowy zestaw od LEGO.

Po paru miesiącach spekulacji duński producent zapowiada oficjalnie LEGO NES, czyli zawierający 2646 elementów pakiet klocków, z których można zbudować między innymi konsolę, pada i telewizor retro. Co najważniejsze, są tu też kultowe kartridże; na ekranie “wyświetla się” gra Mario.

Interesującym jest fakt, że na telewizorku można zasymulować rozgrywkę – poruszając korbką, wprawia się w ruch klasyczne tło produkcji, co z kolei “zmusza” głównego bohatera do wysiłku. Całość pokazano na poniższym filmiku.

Zestaw kosztuje 230 dolarów (w Polskich sklepach zapłacimy za niego około 1000 złotych). Czy to dużo? Oceńcie sami. Sprzęt z klocków ma trafić do fanów (czy raczej fanatyków) już 1 sierpnia 2020.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

1 (KOMENTARZ) w “LEGO stworzyło NES-a na korbkę. Można na nim grać w Mario [WIDEO]

  • 5 sierpnia 2020 at 11:50
    Permalink

    Wiele osób podąża za coraz nowszymi i lepszymi sprzętami a tu jest okazja by cofnąć się w czasie i pograć na “starożytnym” sprzęcie. Za granicą może będzie sporo chętnych ale w Polsce nie liczyłbym na jakieś wysokie statystyki. Za tą cenę to można kupić PS4 albo wygrać za darmo w evencie, który jest dostępny pod tym linkiem: https://www.bananki.pl/event/.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: