Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

LEGO stworzyło NES-a na korbkę. Można na nim grać w Mario [WIDEO]

Z okazji 35. rocznicy premiery Nintendo Entertainment System LEGO przygotowało dla fanów Nintendo ciekawą niespodziankę.

NES zadebiutowało w 1985. Wiele osób, które pasjonowały się wówczas grami, ma do systemu duży sentyment. Na pewno znajdą się więc wśród nich pasjonaci, którym spodoba się nowy zestaw od LEGO.

Po paru miesiącach spekulacji duński producent zapowiada oficjalnie LEGO NES, czyli zawierający 2646 elementów pakiet klocków, z których można zbudować między innymi konsolę, pada i telewizor retro. Co najważniejsze, są tu też kultowe kartridże; na ekranie „wyświetla się” gra Mario.

Interesującym jest fakt, że na telewizorku można zasymulować rozgrywkę – poruszając korbką, wprawia się w ruch klasyczne tło produkcji, co z kolei „zmusza” głównego bohatera do wysiłku. Całość pokazano na poniższym filmiku.

Zestaw kosztuje 230 dolarów (w Polskich sklepach zapłacimy za niego około 1000 złotych). Czy to dużo? Oceńcie sami. Sprzęt z klocków ma trafić do fanów (czy raczej fanatyków) już 1 sierpnia 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się