Latająca głowa zdziwiła fanów Wiedźmina 3. Co na to CD Projekt RED?

Gracze prowadzą ożywioną dyskusję, twórcy tłumaczą swoje stanowisko.

Sami przyznacie, że ostatni trailer z Wiedźmina 3, wypchany po brzegi gameplay’em, robi piorunujące wrażenie? To jest to, na co czekamy!


Na oficjalnym forum Dzikiego Gonu wywiązała się dyskusja dotycząca tego, co możemy zobaczyć dokładnie na czwartej minucie materiału. To scena, w której Geralt dokonuje na przeciwniku dekapitacji (ścięcie głowy). Ciężki hełm nieszczęśnika upada na ziemię, lecz głowa niczym piłka baseballowa wędruje w powietrze.

Gdzie tutaj realizm i zachowanie praw fizyki? Pytają niektórzy gracze, którym nie za bardzo przypadło do gustu takie rozwiązanie. – Realizm, co? Jak strzelanie ogniem z rąk, duchy, nieumarli i ogromne latające potwory? – odpowiada na forum TheEvilChris z CD Projekt RED. Przedstawiciel studia tłumaczy, że to przecież gra fantasy, a przyjęta konwencja artystyczna stawia w tym przypadku na efekty i widowiskowość. Nie wszystko musi być zatem zgodnie z prawami fizyki.

Niektórzy taką odpowiedź akceptują, inni dalej wypytują dlaczego i dlaczego. – Ponownie i po raz ostatni odpowiadam, że głowa leci, ponieważ chcemy, żeby leciała – kwituje TheEvilChris.

Dajcie znać, czy też zwróciliście uwagę na ten element i czy również Was to zdziwiło. Przypominamy, że w nowe przygody Geralta zagramy 19 maja tego roku na PS4, Xboksie One oraz PC.

Trailer z Wiedźmina 3. Latająca głowa na 4 minucie filmiku

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

47 Shares
Share47
+1
Tweet