Lara Croft rozbierała się na renderach z lat 90. Oto 5 grafik vs. 5 zdjęć

Tomb Raider cosplay render
PC Retro

Lara Croft zdobyła serca wielu graczy w latach 90. Nic dziwnego, w końcu pierwszy Tomb Raider oferował wspaniałą jak na tamte czasy grafikę oraz niezapomnianą przygodę w trójwymiarze.

Dostaliśmy kobiecą wersję Indiany Jonesa, o której pisały nie tylko media growe, lecz również ogólnorozrywkowe. Te pierwsze skupiały się przede wszystkim na technicznych aspektach gry, podczas gdy drugie rozkminiały fenomen bohaterki.

Lara Croft wpasowała się w obraz silnej kobiety, która potrafi o siebie zadbać. Na dodatek, programiści z Core Design stworzyli dla pani archeolog atrakcyjne ciało, które, choć „kwadratowe”, było prezentowane choćby w przywołanym Secret Service czy zagranicznym The Face (na okładce oraz rozbierany render w środku przy artykule).

Fenomen panny Croft nie minął i bohaterka nadal jest na topie. Współczesna Lara nie straszy już kanciastymi teksturami, do których wielu starszych graczy ma jednak sentyment. Dla nich znaleźliśmy ciekawy projekt cosplayerki, który odtwarza na żywo dawne rendery promujące grę.

Tomb Raider – zdjęcia vs rendery [5 porównań na podstronach]

Tomb Raider cosplay render
Lara Croft render, źródło: Deviantart
Tomb Raider cosplay render
Modelka: TanyaCroft / źródło: Deviantart
Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie