Ktoś z Was pamięta, że powstaje żeńska wersja Duke Nukem?

Twórcy Bombshell postanowili przypomnieć graczom o swojej produkcji.

Właśnie do sieci trafił filmik z rozgrywki z Bombshell, czyli gry, która zwana jest żeńską wersją Duke Nukem. Czy słusznie? Otóż gra na pierwszy rzut oka w ogóle nie przypomina Duke Nukem, a to dlatego, że losy produkcji są dość pokręcone.

Zacząć należy od tego, że kilka lat temu powstawała gra o nazwie Duke Nukem: Mass Destruction. Twórcami byli Interceptor Entertainment oraz 3D Realms. Ci drudzy jak wiadomo stworzyli kultowe Duke Nukem 3D. Szybko jednak się okazało, że prawa do marki Duke Nukem przysługują Gearbox Software. Pierwsze dwa studia musiały więc anulować projekt. Jednak swoje nowe dzieło zaczęli promować jako żeńską wersję Duke Nukem podkreślając, że z anulowanego projektu pozbyli się wyłącznie głównego bohatera zastępując go kobietą.


My mamy pewne wątpliwości, bowiem Bombshell w ogóle nie przypomina Duke Nukem, a jedyne powiązanie z tą grą wiąże się z osobami, które pracują nad projektem. Gra ukazuje akcję z widoku izometrycznego z góry, nawet przeciwnicy nie przypominają tych z pierwowzoru.

Bombshell zadebiutować ma latem tego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Poniżej przedstawiamy najnowszy gameplay. Dajcie znać w komentarzach pod tekstem, czy Waszym zdaniem Bombshell ma szansę na sukces.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet