Nowe Nintendo Direct rzekomo przesunięte z powodu śmierci Królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Nintendo ponoć dlatego opóźnia konferencję
Newsy Switch

Królowa Elżbieta II nie żyje. Ponoć to właśnie z powodu jej śmierci Nintendo zdecydowało się na przesunięcie konferencji Direct. Plotki pochodzą od Jeffa Grubba.

Jeff Grubb to wiarygodne insider i osoba mająca na koncie wiele potwierdzonych „wycieków”. Jego najnowsze doniesienia brzmią jednak niczym wróżenie z fusów, choć istnieje szansa, że są prawdziwe. Dotyczą rzekomo opóźnionej konferencji Nintendo Direct.

Grubb informuje, iż wedle Quarterdann na Twitchu, Nintendo zdecydowało się przesunąć niezapowiedzianą jeszcze oficjalnie konferencję Direct. Popularny insider w pełni rozumie, że ludzie mogą się na niego gniewać za takie doniesienia. Tym bardziej że nigdy nie potwierdzono istnienia samego wydarzenia, a wszelkie plany z nim związane owiewa tajemnica. Gracze spodziewali się jednak m.in. nowości związanych z serią The Legend of Zelda oraz Mario.

Z tego, co się orientuję, Nintendo nie powiedziało jeszcze nic partnerom third-party o opóźnieniu. Ale to nie byłoby ogarnięte, dopóki Nintendo nie obudzi się w piątek (kilka godzin od teraz). Więc zakładam, że plany się zmienią. Ludzie mówiący, że to nie ma sensu, dlaczego Nintendo opóźniłoby wydarzenie tylko dlatego, że umarła, będą naprawdę zszokowani, gdy nowa Zelda będzie miała podtytuł „Queen Murder Simulator 2023”. Zresztą, nigdy nie powiedziałem, że to ma sens. Zgadzam się, że to dziwne. Ale jesteś tu nowy? Poznałeś Nintendo?

– informuje Jeff Grubb na Twitterze

Trzeba jednak przyznać, że wiadomość Grubba została odebrana dwojako. Wiele osób zarzuca mu „brak szacunku” do zmarłej monarchini. Inni kwestionują samą wiarygodność niepewnego Directa, choć w tej akurat kwestii insider ma raczej spore pojęcie.

Warto jednak zaznaczyć, iż Królowa Elżbieta II była fanką Nintendo. Niejednokrotnie pojawiały się doniesienia o ogrywaniu przez nią różnych gier japońskiego wydawcy i producenta. Szczególnie pokochała konsolę Nintendo Wii, na której ogrywała Wii Sports.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie