Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Korzystałeś z glitcha w GTA Online? Możesz stracić wszystkie pieniądze i przedmioty

Rockstar Games zaczęło karać graczy za wykorzystywanie w GTA Online błędu garage apartment. Wielu użytkownikom zresetowano już profile postaci.

W jednym momencie gracze GTA Online stracili cały swój wirtualny dorobek. Samochody, mieszkania, czy też bronie zniknęły bez żadnych zapowiedzi. Dodatkowo z kont wyparowały wszystkie pieniądze. To nie jest błąd w grze, a radykalne działania Rockstar Games przeciwko użytkownikom, którzy korzystali z glitcha garage apartment.

Znaleziony błąd pozwalał wirtualnym gangsterom zdobyć ogromną ilość gotówki. Z biedaka na zasiłku, który ciułał z misji do misji, nagle niektórzy stawali się miliarderami. Nie walczyli o przetrwanie i szacunek na ulicy, a o miano króla dzielni. Lepsze ciuchy, większa pewność siebie i inwestycje godne Jeffa Bezosa – były to pokusy nie do odrzucenia. Toteż gracze wykorzystywali wspomniany exploit. Karma jednak wraca do każdego, nawet w grze…

Jeden z zaskoczonych graczy zapytał nawet przedstawicieli Rockstar Games, dlaczego zresetowano jego postać? Odpowiedź z supportu była dosyć zrozumiała:

Gracze, którzy manipulowali i nadużywali wymiany własności, aby nielegalnie zdobyć GTA $, zostały zresetowane postacie. W ramach naszych ciągłych starań o utrzymanie zdrowego środowiska gry dla wszystkich graczy, każdy, kto nadużywa exploitów i kodów w celu nielegalnego zdobycia GTA $, mogą podlegać karom, w tym korektom salda gotówki, resetowaniu postaci, zawieszeniom i wyższym do stałych zakazów.

Kara z pewnością była konieczna, ale czy nie jest za surowa? Niektórzy mogli przecież uzbierać wcześniej spory majątek i przez jedną chwilę słabości stracą lub stracili już dosłownie wszystko. Wydaje się niemożliwe, aby prześledzić każde pojedyncze konto i zrobić reset do konkretnej daty. Więc jeśli i Wam zdarzyło się pójść na łatwiznę, to po prostu weźcie na klatę konsekwencje i zacznijcie grać od nowa…

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się