Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Koniec przekleństw i wulgaryzmów w Steam Chat – nowa opcja dostępna w ustawieniach konta

Rozpoczęły się beta testy nowej opcji w Steam Chat, która pozwala zablokować brzydkie słownictwo. Użytkownicy dobrowolnie zdecydują o wyświetlaniu wulgarnego języka.

Valve stale rozwija swoją platformę Steam o nowe funkcje, nie tylko w ramach walki z oszustami. Nowa aktualizacja pozwala użytkownikom ograniczyć ilość wyświetlanych przekleństw w oknie Steam Chat. Samodzielnie będziemy mogli zdecydować o aktywowaniu tej funkcji w ustawieniach konta.

Dzięki filtrowaniu czatu ukryliśmy najbardziej obraźliwy język udostępniany na Steamie – ogłoszenie opublikowane w dziale Laboratorium Steam

Trzeba jednak zaznaczyć, że nowy filtr językowy jest jeszcze w trakcie testów, więc nie jest aktywny przy starcie oprogramowania. Opcję tę można włączyć w preferencjach konta, poprzez zaznaczenie ustawień Laboratorium Steam Eksperyment 011: Filtrowanie tekstu. Po dokonaniu zmian nasze oczy nie będą narażone na wulgarny język znajomych ze Steam.

A co jeśli popularne zwroty, które wychodzą poza granice dobrego smaku, wciąż będą wyświetlane w oknie rozmowy? Wówczas indywidualnie możemy zdefiniować bazę brzydkich słów. I nie muszą to być klasyczne przekleństwa. Wystarczy dopisać je do słownika, by raz na zawsze zniknęły, niczym pierścień władzy zniszczony w Górze Przeznaczenia.

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się