Konami porzuci gry AAA na konsolach? Jest odpowiedź, lecz czy wystarczająca…

Pamiętacie plotkę z zeszłego tygodnia, która zwiastowała odejście Konami od wydawania dużych tytułów na konsolach stacjonarnych? Dzisiaj kontynuujemy temat.

Wszystko rozpoczęło się od wpisu, który zamieścił Gameblog. Serwis twierdził, że na podstawie jego źródeł Konami zamierza skończyć z grami kalibru AAA na konsolach, poza serią PES, która nadal miałaby być kontynuowana.

Internet spekuluje, Konami milczy. Trochę dziwne, że firma nie puściła krótkiego komunikatu, który zdementowałby plotkę i uspokoił graczy. Jeden z nich postanowił osobiście napisać do amerykańskiego oddziału firmy i otrzymał uspokajającą odpowiedź (PrtSc poniżej). Co prawda nie stoi za nią człowiek z góry, tylko pracownik biura obsługi klienta. Lepsze jednak tyle, niż nic.

Mogę obiecać, że nie porzucimy marki Metal Gear, ani nic z tych rzeczy. Wiem, że część blogów wypisuje takie rzeczy, lecz nie mam pojęcia, skąd oni biorą takie informacje. Wciąż kontynuujemy prace nad konsolowymi grami, jeśli chodzi o takie marki jak Metal Gear, Silent Hill, Castlevania czy PES – odpowiada pracownik Konami.

Miejmy nadzieję, że rzeczywiście tak jest, choć dopóki szefostwo Konami osobiście tego nie potwierdzi, cień niepewności zawsze pozostanie.

Konami
Konami

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.