Metal Gear Solid V: Ground Zeroes od Konami - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nowe Metal Gear czy coś innego? Konami zabrało się do pracy

Gracze dotarli do poszlak wskazujących, że Konami przygotowuje nową, pełnoprawną grę. Weteran serii Metal Gear Solid pracuje nad świeżą grą.

Fani Metal Gear Solid nie mają łatwego życia. Ostatnią grą nawiązującą do marki było Metal Gear Survive i na tym na razie się skończyło. W sieci od dawna pojawiają się plotki o powrocie serii, ale póki co nie otrzymaliśmy ich oficjalnego potwierdzenia.

Konami jednak najwyraźniej się nie ociąga. Deweloper pracujący nad praktycznie wszystkimi odsłonami Metal Gear wraz z dawnym Kojima Productions potwierdził, że współtworzy nową grę. Ikuya Nakamura jest game designerem i scenarzystą nadchodzącego projektu.

Po pracy jako artysta pixel art, projektant postaci, dyrektor artystyczny, reżyser, scenarzysta, planista i asystent reżysera, obecnie pracuję nad projektem gry i scenariuszem.

– czytamy w opisie na Twitterze Ikuyi Nakamury

Co ciekawe, (oficjalnie) ostatnim projektem Nakamury było Metal Gear Survive. Oznacza to, że ostatnie lata spędził albo na produkcji czegoś nowego w Konami, albo na wspieraniu zespołów firmy przy innych projektach.

Oczywiście nie możemy mieć pewności, że Metal Gear powraca. Choć jest to bardzo prawdopodobne, póki co możemy tylko gdybać. Jeśli Konami zamierza przywrócić markę do życia po bardzo źle przyjętym Survive, musi się bardzo postarać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się