Kolejny kwartał strat w Nintendo

Japońskiemu producentowi trudno powrócić do dawnej świetności?

Najnowszy raport finansowy Nintendo nie pozostawia złudzeń. Firma ma kiepski okres i nawet spora sprzedaż najnowszego Mario Kart 8, które okazało się ogromnym hitem i naprawdę świetną produkcją (więcej możecie przeczytać o niej w naszej recenzji), nic nie dała. Na całym świecie sprzedało się prawie 3 miliony sztuk MK8. Jednak nie przyniosło to zbyt wielu nowych posiadaczy samego Wii U. Od kwietnia do końca czerwca udało się bowiem sprzedać zaledwie 510 tysięcy sztuk stacjonarnej konsoli Nintendo. Widać więc, że Mario Kart 8 cieszy się zainteresowaniem przede wszystkim tych osób, które już Wii U nabyły. Ponadto z najnowszego raportu dowiadujemy się, że Nintendo zanotowało w tym okresie 97 milionów dolarów straty.

Japoński producent nie traci jednak nadziei. Chce przez najbliższe miesiące sprzedać jeszcze kilka milionów sztuk Wii U. Między innymi za sprawą nadchodzącej premiery Super Smash Bros.Hyrule Warriors, Bayonetty 2 i figurek Amiibo.


Znacznie lepiej od Wii U sprzedaje się z kolei 3DS. Przenośna konsola Nintendo rozeszła się w liczbie 820 tysięcy egzemplarzy w ostatnich trzech miesiącach.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

2 Shares
Share2
+1
Tweet