Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Kolejne dowody na to, że AMD zajmie się nową konsolą Nintendo

Prawdopodobnie AMD będzie dostarczać główny chipset do Nintendo NX. Czyżby firma opanowała rynek konsol już do końca?

Jeszcze w grudniu zeszłego roku AMD podkreślało, że pracuje nad kilkoma nowymi projektami. Jednym z nich miał być nowy sprzęt do grania. Wtedy jednak, nikt się nie domyślał, że chodzi bezpośrednio o Nintendo. Dziś coraz więcej informacji na to wskazuje.

Otóż szefowa AMD Lisa Su przyznała, że podpisała kontrakt na produkcję chipsetu, który może potencjalnie posłużyć do sprzedaży sprzętu kierowanego do dużego grona odbiorców. Wartość sprzedaży urządzenia ma przekroczyć miliard dolarów. Nintendo z kolei podawało wcześniej, że właśnie tego rodzaju kwoty interesują japońskiego giganta jeśli chodzi o najnowszy sprzęt o roboczej nazwie NX.

Zresztą szczególnie nie zdziwilibyśmy się tym, że AMD opracuje nowy chipset do konsoli Nintendo. Wspólnie współpracują już od 2001 roku, czyli czasów GameCube’a. Ta sama firma współtworzyła również Wii i Wii U. Ponadto AMD dostarcza podzespołów do PlayStation 4 i Xboksa One. Zarówno w przypadku Sony jak i Microsoftu jest to procesor i karta graficzna.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się