Kojima udzielił ciekawego wywiadu. Ulubiona konsola i odbiór Death Stranding

0 komentarzy

Hideo Kojima udzielił niedawno bardzo ciekawego wywiadu. Deweloper opowiedział trochę o przyjęciu Death Stranding i swojej ulubionej konsoli.

Branża gier wideo zna całą masę charyzmatycznych, nietuzinkowych twórców, których gracze kojarzą nie tylko z napisów końcowych swoich ulubionych produkcji. Jedną z takich person jest słynny Hideo Kojima, który zebrał przy sobie całą rzeszę wiernych fanów.

Hideo słynie z nietypowego podejścia do produkcji gier, a jego twory zawsze wzbudzają sporo kontrowersji. Nie ulega wątpliwości jednak, że to bardzo istotna postać dla całej historii gamingu.

Niedawno deweloper odebrał nagrodę na gali New York Game Awards Ceremony. Nie dotyczyła ona konkretnego dzieła lub dziedziny i Hideo otrzymał ją po prostu za bycie Legendą branży. Przy okazji udzielił ciekawego wywiadu.

W trakcie rozmowy został zapytany między innymi o to, jaka jest jego ulubiona konsola z punktu widzenia twórcy gier wideo.

Myślę, że najciekawsze było PlayStation 1. Wcześniej gry były jak papierowe przedstawienia kukiełkowe. Wkładałeś cały swój wysiłek w narysowanie pojedynczego płaskiego obrazu. Nie można było na niego spojrzeć pod innym kątem ani nic. Na PlayStation te płaskie obrazy 2D stawały się wielokątami. W rezultacie praca kamery zaczęła mieć znaczenie.

Powiedział Hideo Kojima w wywiadzie z okazji New York Game Awards

Przy okazji warto przypomnieć sobie jak wiele kontrowersji wzbudziła premiera Death Stranding. Tytuł ten podzielił społeczność graczy, co nie umknęło uwadze Kojimy.

Myślę, że (Death Stranding – przyp. red. ) to gra, którą albo kochasz, albo jej nienawidzisz. Otrzymaliśmy bardzo dużo entuzjastycznego wsparcia od osób, które ją pokochały, co bardzo mnie uszczęśliwia.

Poniżej możecie obejrzeć całą rozmowę. Jeśli lubicie twórczość Kojimy, to znajdziecie w niej kilka świetnych ciekawostek.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się