Kojima Productions grozi pozwami po fatalnych pomyłkach mediów i polityków

Hideo Kojima
Newsy

Kojima Productions zagroziło podjęciem działań prawnych po fali fake newsów oskarżających słynnego dewelopera o zorganizowanie zamachu na byłego premiera Japonii.

W piątek 8 lipca doszło do zamachu na byłego premiera Japonii, Shinzo Abe, który zmarł w szpitalu po kilku godzinach walki o życie. Sprawcą zamachu był były japoński wojskowy, który został od razu zatrzymany przez policję.

Ku zdziwieniu graczy z całego świata, stacje telewizyjne z niektórych krajów (w tym Grecji i Iranu) zaczęły pokazywać w miejscu wizerunku przestępcy… zdjęcia Hideo Kojimy. Dlaczego? Albo ktoś pokusił się o bardzo nieprzyzwoity żart, albo doszło do niefortunnej pomyłki. Warto zaznaczyć, że Kojima posiada podobną fryzurę do zamachowca.

Jakby tego było mało, fałszywe wiadomości zaczął rozsiewać również pewien francuski prawicowy polityk, Damien Rieu, który – bazując na zdjęciach Kojimy z wizerunkiem Ernesto Che Guevary – stwierdził, że zamachowiec ma skrajnie lewicowe poglądy. Rieu ostatecznie przeprosił za pomyłkę i skasował swoje wpisy dotyczące Kojimy. To jednak tylko kropla w morzu podobnych fałszywych doniesień.

Firma Kojima Productions oczywiście zareagowała na ogrom fake newsów i zagroziła, że nie będzie tolerować publikacji fałszywych wiadomości. Rozważone zostanie nawet podjęcie działań prawnych.

Kojima Productions zdecydowanie potępia rozprzestrzenianie się fałszywych wiadomości i plotek, które przekazują fałszywe informacje. Nie tolerujemy takich zniesławień i w niektórych przypadkach rozważymy podjęcie działań prawnych.

– czytamy we wpisie Kojima Productions na Twitterze

Przerażającą ironią jest to, że jednym z najważniejszych motywów wydanego w 2001 roku Metal Gear Solid 2 jest kontrola informacji i – co za tym idzie – właśnie fake newsy. Dobrze, że fałszywe wieści zostały dość szybko zdementowane.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie