Klasyczny Gwint z Wiedźmina 3 trafi do GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana?

Pewnie wielu graczy ucieszyłoby się z takiej opcji.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana znajduje się obecnie w fazie testów na PC oraz Xbox One i jak zapewnia CD Projekt RED, wersja na PlayStation 4 również będzie dostępna, lecz jeszcze nie podano żadnego terminu.

Gwint zdobył sporą popularność w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon i w zasadzie dzięki temu zaczął się rozwijać jako osobny projekt. GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana proponuje nieco inna rozgrywkę niż w trzecim Wiedźminie i nie ma co liczyć, że to się zmieni.

Na forum gry padło bezpośrednie pytanie: Czy kiedykolwiek pojawi się tryb klasyczny? Mam na myśli grę wyjętą z W3 i jako dodatkowy tryb dodaną do Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej? Marcin Momot odpowiada krótko: Nie ma takich planów.

Nadzieje pogrzebane, zatem pozostaje jedynie odpalić Wiedźmina 3 i… zagrać w Gwinta.

CD Projekt wart więcej niż Capcom

CD Projekt ma powody do świętowania. Jak podaje serwis Strefainwestorów.pl, CD Projekt jest wart ponad 6 mld złotych. W zeszłym roku kurs akcji polskiego producenta wzrósł na GPW o 21%, teraz dobra passa jest kontynuowana. Jak zaznacza wymieniony serwis, CD Projekt jest wart więcej od producenta serii Resident Evil oraz Street Fighter czyli Capcomu, a także takich polskich potentatów jak Budimex, Energa, Tauron oraz Żywiec.

Ostatnie cztery kwartały były dla CD Projektu bardzo udane. Spółka wygenerowało około 600 mln złotych przychodu osiągając zysk 237 mln złotych. Z takim wynikiem, to nie tylko najwyżej wyceniana spółka technologiczna na GPW, ale jedna z najciekawszych propozycji dla inwestorów w ogóle.

Jak podaje Strefainwestorów.pl, polska spółka ma się bardzo dobrze, ale nadal sporo jej brakuje do światowej czołówki. Co prawda wyprzedziła Capcom, ale dla przykładu Activistion Blizzard wart jest ponad 120 mld złotych, a EA około 95 mld złotych.

Ciekawe, jak wartość polskiej firmy będzie się prezentować po premierze gry CyberPunk 2077. Data wydania gry nie została jeszcze ustalona. Do tego czasu jednak, CD Projekt nadal będzie eksploatować markę Wiedźmin, starając się zarabiać chociażby na grze karcianej GWINT.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.