MCU jeszcze się rozrośnie. Kevin Feige zapowiada planowane produkcje do 2032 roku

Avengers współtworzą Kinowe Uniwersum Marvela
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Szef Marvel Studios Kevin Feige zdradził, jak w najbliższych latach rozwinie się Kinowe Uniwersum Marvela.

Podczas trwającego właśnie CinemaCon Feige – uważany zresztą za geniusza całego MCU – opowiedział nieco o planach na całe uniwersum. Te, jak się okazuje, są całkiem pokaźne; twórcy mają już pomysły pozwalające prowadzić poszczególne historie aż do 2032 roku. To daje nam jeszcze co najmniej 10 lat z uwielbianymi bohaterami Marvela. Przedstawienie koncepcji może nieco dziwić tych fanów, którzy pamiętają, że Kevin Feige podobno nie ma planu na całe uniwersum i rozrasta się ono na własnych zasadach. Być może teraz, gdy świat MCU stał się tak rozbudowany, szef Marvel Studios postanowił jednak wziąć sprawy w swoje ręce.

Jak na razie Feige nie podał jeszcze żadnych szczegółów, nie wiadomo zatem, jak poszczególne projekty podzielą się na fazy. Niejasne jest również, kto ze znanych już postaci będzie wracał w następnych produkcjach. Kinowe Uniwersum Marvela już teraz regularnie przedstawia nowych bohaterów, zatem o ten jeden aspekt nie musimy się martwić.

Całe MCU wystartowało w 2008 roku filmem Iron Man. Od tamtej pory rozszerzyło się znacząco; obecnie jesteśmy już w trakcie 4. fazy. Łącznie do tej pory wyszło 27 filmów i kilkanaście seriali tworzonych przez różne podmioty. Obecnie większość z nich – w tym te produkowane m.in. dla Netfliksa – jest uznawana za kanon Uniwersum.

Najbliższym, czyli 28. już filmem osadzonym w Marvel Cinematic Universe będzie Doktor Strange w multiwersum obłędu. Tytuł wejdzie do kin już za niewiele ponad tydzień – 8 maja 2022 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie