Zapowiedziano Kingdom Hearts IV. W grze mogą pojawić się Gwiezdne Wojny

Kingdom Hearts IV - zrzut ekranu
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun Kingdom Hearts IV. Kultowa seria powróci w postaci zupełnie nowej historii Sory.

Zwiastun prezentuje kilka krótkich ujęć, które pokazują usprawnioną oprawę wizualną oraz zmiany w designie Sory. Protagonista Kingdom Hearts – jak i cała oprawa gry – stał się dużo bardziej realistyczny.

Niestety nie ujawniono daty premiery ani nawet platform docelowych Kingdom Hearts IV. Nie spodziewałbym się rychłego ogłoszenia kolejnych znaczących konkretów dotyczących produkcji.

Square Enix obiecuje, że tytuł zaprezentuje nową linię fabularną. Dzięki zwiastunowi wiemy już, że w grze pojawią się Goofy, Miki oraz Hades z Herkulesa, a więc nie zabraknie też innych postaci Disneya.

Wygląda na to, że w nowym Kingdom Hearts pojawi się też inna duża marka z katalogu Disneya. Uważni fani zauważyli, że na początku zwiastuna możemy zobaczyć obiekt, który wygląda jak część nogi maszyny AT-ST z Gwiezdnych Wojen. Co więcej, rzeczona ciekawostka znajduje się w lokacji przypominającej planetę Endor. Choć na razie to jedyne poszlaki wskazujące na obecność marki w czwartym Kingdom Hearts, są to moim zdaniem mocne dowody.

Miejmy nadzieję, że na Kingdom Hearts IV poczekamy krócej niż na trójkę. Przypominam, że poprzednia część serii została zapowiedziana w 2013 roku, a jej premiera miała miejsce dopiero w 2019 roku.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie