Wątpiliście w sukces Kingdom Come: Deliverance? Zobaczcie, jak gra się sprzedaje

Czeska produkcja okazała się sporym sukcesem. Sprzedaż Kingdom Come: Deliverance przekracza ważny pułap, a deweloperzy serwują nam kolejne poprawki usprawniające rozgrywkę.

Wątpiliście w sukces Kingdom Come: Deliverance? Przed premierą nie brakowało głosów, że szumnie zapowiadana produkcja od czeskiego dewelopera Warhorse może okazać się nadmuchanym balonem, który ostatecznie skończy jako kolejny średniak w naszej bibliotece gier.

Recenzje Kingdom Come: Deliverance czasem też nie szczędziły grze kąśliwości, choć i tak można powiedzieć, że noty są zadowalające. Średnia z 37 ocen zebranych przez Metacritic wynosi 75/100.

Kingdom Come: Deliverance – sprzedaż gry i nowe poprawki

A jak tytuł się sprzedaje? Rewelacyjnie! – Mamy około miliona sprzedanych kopii, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie platformy i kanały dystrybucji. Ten rezultat jest pozytywnym zaskoczeniem, lecz nie jest on na poziomie, którego naszym zdaniem nie moglibyśmy osiągnąć – powiedział Martin Fryvaldsky, CEO Warhorse Studios, w rozmowie z serwisem Lupa. Wspomniany wynik został wykręcony w niecały miesiąc.

Jak zauważa portal DSO Gaming, według danych Steamspy, 45% sprzedaży gry dotyczy wersji na komputery PC / Steam.

Przy okazji warto dodać, że niedawno pojawił się hotfix do Kingdom Come: Deliverance, który podbija grę do wersji 1.2.5. Oto zmiany:

  • Naprawiono działanie przycisku R2, który nie zawsze reagował podczas walki;
  • Naprawiono problemy z questami z udziałem Hansa Capona;
  • Naprawiono quest Ginger in a Pickle.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.