Jeden z najbardziej wyczekiwanych RPG-ów będzie miał ciężko na PS4 Pro i Xbox One X

Walka z ograniczeniami silnika gry.

Kingdom Come: Deliverance od czeskiego Warhorse Studios wyląduje za miesiąc na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Premiera 13 lutego.

Deweloperzy postanowili ujawnić, jakich ulepszeń tytuł doczeka się na PlayStation 4 Pro i Xbox One X. Twórcy gry podkreślają, że silnik, na którym powstaje tytuł (CryEngine w wersji 3.8.6), jest niestety ciężką materią, jeśli chodzi o wydajność na konsolach.

Odnosząc się do działania gry na PS4 Pro, Tobias Stolz-Zwilling ze studia Warhorse w rozmowie z serwisem WCCFTech zaznacza, że głęboko zmodyfikowano silnik i rezultaty są zadowalające. Kingdom Come: Deliverance uzyska na tym sprzęcie rozdzielczość 1080p. Uruchamiając RPG-a na Xbox One X, zobaczymy natomiast maksymalnie 1440p. Zastanawiacie się zatem, jaką rozdzielczość dostaniemy na standardowych PS4 i Xbox One? Tutaj będziemy musieli zadowolić się jakością na poziomie 900p.

Mocniejsze wersje konsol to nie tylko wyższa rozdzielczość. Kingdom Come: Deliverance na Xbox One X to lepsze oświetlenie, cieniowanie i zasięg rysowania obiektów. Na PS4 Pro zobaczymy nieco gorszą jakość oświetlenia i efektów cząsteczkowych niż na X-ie.

A Wy na jakim sprzęcie zagracie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.