Kiedy patch 1.07 do Wiedźmina 3? Lista zmian ciągle uzupełniana

Studio CD Projekt RED rozszerza listę zmian, jakie ma wprowadzić patch 1.07. Właśnie wpisano na nią opcję, która w znacznym stopniu może wpłynąć na wydajność gry.

Kiedy patch 1.07 do Wiedźmina 3? To pytanie zadajemy sobie od ponad tygodnia, lecz konkretnej daty premiery nadal nie ujawniono. Jeden z fanów gry napisał na wiedźmińskim forum: Więc… nadejdzie wkrótce? Marcin Momot odpowiada krótko: Tak.


Nie ma jednak co pośpieszać deweloperów, ponieważ na pewno nie siedzą na wczasach, tylko ostro pracują nad zapowiedzianymi zmianami. Ich lista jest naprawdę ogromna (sprawdźcie tutaj) i o dziwo – nadal uzupełniana! – Dodałem jeden punkt na liście, dotyczący poprawy wydajności przy korzystaniu z opcji hairworks – zaznacza Marcin Momot.

Wchodząc na opublikowaną wcześniej listę zmian rzeczywiście widzimy, że doszedł na końcu jeden punkt:

  • Dodano dodatkowe opcje, które nieznacznie zmniejszają jakość futra oraz włosów bez wyraźnej zmiany wyglądu tych elementów, w celu uzyskania lepszej wydajności na większej ilości konfiguracji sprzętowych.

Na słabszym blaszaku będziemy mogli z nich skorzystać, by wycisnąć z Dzikiego Gonu nieco więcej płynności.

Pamiętajcie, że patch 1.07 do Wiedźmina 3 wprowadzi również kilka pomniejszych zmian, które nie znalazły się na oficjalnej liście, przedstawionej przez polskie studio. Jedną z nich będzie np. naprawa statystyk mutagenów po odczytaniu zapisu gry. Obecnie mogą wyświetlać się one nieprawidłowo.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

16 Shares
Share16
+1
Tweet