Studio pomagające przy Mass Effect otwiera się we Wrocławiu. Wybrali siedzibę jak dla królów

keyword studios we wrocławiu
Newsy

Quorum Office Park będzie nowym domem dla Keywords Studios. W centrum Wrocławia będą współtworzyć gry z rekinami branży gamingowej.

To kolejny etap ekspansji dla Keywords Studios, firmy, dla której mapa polski staje się naprawdę ważną lokalizacją. Mają już jeden odział założony w Katowicach, a teraz postawili na Wrocław. To właśnie w ogromnym biurowcu Quorum Office Park A będą świadczyć usługi dla największych studiów komputerowych. Do nowego budynku, gdzie do dyspozycji otrzymają aż 18 tys. mkw. całkowitej powierzchni, wprowadzą się już w 2024 roku.

Keywords Studios z ogromną satysfakcją kontynuuje swój rozwój w Polsce poprzez ekspansję do Wrocławia. Katowice szybko stały się kluczową lokalizacją dla dostarczania naszych usług klientom z branży gier na całym świecie. Bez poświęcenia i ciężkiej pracy katowickiego zespołu nie bylibyśmy w stanie rozwijać się tak prężnie w Europie. Cieszymy się z możliwości utworzenia nowego zespołu w kolejnym mieście Polski

Rhonda Cottingham, FQA Service Line Director w Keywords Studios

Dla wielu z Was ten fakt będzie mało ważny, ale może za chwilę zrozumiecie istotę tej informacji. Otóż Keywords Studios ma spore doświadczenie w współtworzeniu gier i możliwe, że w niektóre z nich mieliście już okazję zagrać. A co więcej, elementy, przy których pracowali, były kluczowe dla warstwy artystycznej lub rozgrywki. W ofercie mają nawet portowanie całych gier, tworzenie tłumaczeń, więc chcąc nie chcąc na pewno zetknęliście się z ich produkcjami, przy których mieli własny wkład.

W swoim CV mają takie tytuły jak Mass Effect 3, ME: Andromeda, Company of Heroes i od groma gier sportowych (Madden NFL, serię NBA, PGA Tour). Łatwo wywnioskować, że współpracowali z najbardziej liczącymi się studiami w tym sektorze branży, do których można zaliczyć EA, Ubisoft, Square Enix czy Bandai Namco. Biorąc pod uwagę chęć rozszerzenia działalności o nowy odział we Wrocławiu, Keywords Studios jeszcze częściej będzie pojawiać się w napisach końcowych gier, tzw. “creditsach”.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie