Karty graficzne z pamięcią GDDR6 już w przyszłym roku

0 komentarzy

Co zaoferuje nowy typ pamięci?

Firma SK Hynix zapowiada pierwsze karty graficzne, na których pokładzie znajdziemy pamięć GDDR6. Takie układy mają pojawić się na rynku na początku 2018 roku.

Pamięć GDDR6 zaoferuje dwa razy wyższą prędkość od GDDR5, a zapotrzebowanie na prąd ma przy tym spaść o około 10 procent.

Przepustowość pamięci GDDR6 ma wynieść nawet 16 Gbps na pin. W kartach graficznych z 384-bitowymi interfejsami pamięci RAM mamy otrzymać przepustowość 768 GB/s. Obecnie GeForce GTX Titan Xp z pamięciami GDDR5X 384-bit oferuje przepustowość na poziomie 547 GB/s.

SK Hynix informuje, że firma podjęła współpracę z producentem kart graficznych, lecz nie wiadomo, kto konkretnie został owym współpracownikiem. Nie jest również pewne, czy nowe GPU z GDDR6 pojawią się początkowo tylko w kartach przeznaczonych dla stacji roboczych i do profesjonalnego wykorzystania, czy od razu zobaczymy je w układach przeznaczonych dla graczy. Tak czy inaczej, nowa generacja nadchodzi!

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się