Nareszcie spora poprawa! Sprawdzamy ceny i dostępność popularnych kart graficznych

gamingowy PC - karty graficzne
PC Technologie

Karty graficzne były jeszcze kilka miesięcy temu koszmarem oszczędnych graczy, którzy chcieli zmodernizować swoje PC. Sprawdźmy więc, jak obecnie wyglądają ceny i dostępność najpopularniejszych modeli GPU od firm AMD i NVIDIA.

Pamiętajcie, że ceny danych modeli kart graficznych są zależne od wersji, producenta i dnia, w którym sprawdzamy obecne oferty. Odpuszczę sobie też porównywanie obecnych cen kart do MSRP – zapomnijmy o tym jeszcze na wiele miesięcy.

NVIDIA GeForce RTX 3050

Jedna z najtańszych nowszych propozycji firmy NVIDIA obecnie kosztuje około 1700 złotych. Nie jest to wymarzona kwota jak za sprzęt z takiej półki, ale za to kartę tę da się kupić bez większych problemów w wielu sklepach z elektroniką.

Zmiany w cenie: RTX 3050 jest coraz tańsze, choć od początku kwietnia trzyma w miarę stabilną cenę.

Źródło: Ceneo

NVIDIA GeForce RTX 3060

Za RTX 3060 zapłacimy obecnie – zależnie od sklepu i wariantu – między 2350 (np. od Gigabyte w wersji Eagle) a 2900 złotych. Podobnie jak RTX 3050, tak i 3060 jest dostępne bez większych komplikacji. Problemem jest jednak dostępność tańszych modeli – wiele sklepów podbija cenę, więc jeśli chcecie kupić tę kartę taniej, musicie się trochę rozejrzeć.

Zmiany w cenie: RTX 3060 tanieje. Od początku roku średnia cena paru modeli karty spadła o ponad 1000 złotych.

Źródło: Ceneo

NVIDIA GeForce RTX 3070

Nie jest dobrze, ale bardzo źle też nie jest. Ceny RTX 3070 wciąż pozostawiają trochę do życzenia i podobnie jest z dostępnością. Niemniej kartę (np. od Zotac) da się kupić za cenę w okolicach 3700 złotych. Niestety RTX 3070 nie jest tak dobrze dostępne jak tańsze modele kart firmy NVIDIA.

Zmiany w cenie: RTX 3070 stopniowo tanieje, choć spadki cen nie są ogromne. Obecnie (w przypadku większości modeli) karta jest najtańsza od początku bieżącego roku.

Źródło: Ceneo

AMD Radeon RX 6600

AMD RX 6600 są całkiem nieźle dostępne w wielu wersjach i można je kupić w coraz lepszej cenie. GPU od AMD z niższej półki mogą konkurować w tej półce cenowej z RTX 3050.

Zmiany w cenie: Cena RX 6600 spada niezależnie od tego, na karty jakiego producenta się zdecydujemy. Wybrane modele od stycznia potaniały o około 1000 złotych.

Źródło: Ceneo

AMD Radeon RX 6700 XT

Jedna z mocniejszych propozycji od AMD jest dostępna w paru wariantach w wielu sklepach. Ceny spadają nieco szybciej niż w przypadku RTX 3070, ale na bardziej przystępne kwoty musimy jeszcze trochę zaczekać.

Zmiany w cenie: Karty graficzne RX 6700 XT są coraz tańsze. Wersje niektórych producentów potaniały od początku roku nawet o ponad 1200 złotych.

Źródło: Ceneo
Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie