Polujecie na nowe karty graficzne? Niedługo może nastąpić poprawa sytuacji

Polujecie na nowe karty graficzne? Niedługo może nastąpić poprawa sytuacji
PC Technologie

Kolejne rewelacje w sprawie dostępności kart graficznych brzmią lepiej niż kiedykolwiek. Istnieje szansa na to, iż w drugiej połowie 2022 roku będziemy mogli nabyć podzespoły w niższych cenach.

Jedni mówią, że katastrofa potrwa jeszcze długo, inni sugerują znaczną poprawę sytuacji. Komu wierzyć?

Dostępność kart graficznych ma być lepsza

Jak zauważa serwis Digitimes Asia, sytuacja na rynku kart graficznych może się poprawić. Istnieje spora szansa, że dostępność tego typu sprzętu będzie aż o 10 proc. większa w drugiej połowie 2022 roku. Oznaczać to może, że w końcu będziemy mogli zakupić sprzęt nieco taniej niż za dwie nerki. To, rzecz jasna, jedynie przypuszczenia, więc nie ma sensu zbytnio się egzaltować.

Mimo wszystko wiele wskazuje na zwiększoną podaż ze względu na osłabnięcie wymagań rynku. Jednak „przeciętny” użytkownik mający chrapkę na nową grafikę nie ma tu nic do rzeczy – bardziej chodzi o sytuację związaną z kopaniem kryptowalut. Już niedługo Ethereum przeniesie się na mechanizm Proof of Stake. To algorytm pozwalający osiągnąć konsensus przy wydobyciu „wirtualnego kruszcu”, dzięki któremu zmniejszone zostanie zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Mniej opłacalne stanie się inwestowanie w najnowocześniejsze karty graficzne. Bezpośrednio powinno przełożyć się to na ich dostępność i być może także i ceny.

Sytuacja na rynku laptopów również może ulec poprawie, ale raczej nie aż tak zauważalnie, jak w przypadku kart. Trzeba również pamiętać, że o ile sprawa z podzespołami może się poprawić, o tyle wciąż problematyczna pozostaje kwestia choćby z konsolami. Pandemia z nowym wariantem Omicron, osłabienie rynku, inflacja, a także nierzadko nagłe wojny handlowe wpływają na przeciętnego użytkownika w dość zauważalnym stopniu. Mimo wszystko nasz dział Promocje regularnie przygotowuje dla Was zestawienia z dostępnością PS5, także nie jest aż tak źle.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie