Karcianka od Blizzarda mocno się zmieni. Poznaliśmy szczegóły

Producent stawia jeszcze bardziej na e-sport.

Blizzard ogłosił, że w nadchodzących miesiącach Hearthstone czekają spore i ważne zmiany. W grze będzie nowy system Hearthstone Masters, który będzie wyłaniać najlepszych graczy na podstawie ich osiągnięć. Wprowadzone zostaną także trzy poziomy, zapewniające coraz lepsze nagrody na kolejnych stopniach dla graczy, którzy spełnią określone warunki. 1-, 2- i 3-gwiazdkowe poziomy w systemie Masters zapewnią premie za udział w turniejach, zaproszenia do play-offów HCT oraz na organizowane przez Blizzarda turnieje z nagrodami pieniężnymi.

Usprawnienia kwalifikacji

Każdy sezon HCT będzie posiadał pułap punktowy, który producent ogłosi przed rozpoczęciem danego sezonu. Wszyscy gracze, którzy osiągną wymagany pułap, zakwalifikują się do sezonowych play-offów. Gracze mogą zdobywać punkty podczas zawodów we wszystkich regionach, by następnie wziąć udział w play-offach w oparciu o swój kraj zamieszkania.

Punkty rywalizacji Hearthstone

W roku 2018 Blizzard zmieni liczbę punktów rywalizacji Hearthstone przyznawaną za osiągnięte miejsca rankingowe oraz udział w turniejach. Począwszy od stycznia 2018 trzy najlepsze finisze gracza w rankingu w każdym sezonie HCT (z których każdy złożony jest z maksymalnie czterech sezonów w grze) będą się liczyć na poczet ostatecznego wyniku punktowego. Zabieg ten powinien sprawić, że gracze biorący udział w imprezach odbywających się pod koniec miesiąca nie będą już musieli martwić się, że w tym samym czasie rywale wysuną się na prowadzenie, zdobywając wysoką pozycję w rankingu.

Podział na sezony HCT w roku 2018:

– Sezon 1: styczeń-marzec
– Sezon 2: kwiecień-lipiec
– Sezon 3: sierpień-listopad

Przystanki HCT Tour Stops

W 2018 Blizzard zwiększy liczbę międzynarodowych turniejów dzięki przystankom HCT Tour Stops. Słowo “Tour” w Hearthstone Championship Tour będzie oznaczać podróże po całym świecie. Przed graczami nowe miejsca i miasta, prezentacja gry na najwyższym poziomie, zwiększona liczba punktów rywalizacji i wspaniałe nagrody.

Ranking drużyn profesjonalnych

Drużyny i organizacje to nieodłączna część ekosystemu e-sportowego w Hearthstone. Począwszy od 2 sezonu 2018 Blizzard będzie za każdy sezon HCT przyznawać nagrody pieniężne graczom z 10 najwyżej sklasyfikowanych zespołów. Drużyny będą mogły wybrać trzech graczy, którzy będą je reprezentować. Wybór będzie obowiązywać przez cały sezon HCT. Pod koniec każdego sezonu najlepsze 10 zespołów z listy rankingowej drużyn profesjonalnych otrzyma nagrody pieniężne w oparciu o łączną liczbę punktów zdobytych przez trzech graczy z każdej drużyny.

Źródło: Blizzard

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: