Kampania fabularna w Call of Duty: Modern Warfare Remastered. Oglądajcie gameplay

Odświeżona gra prezentuje się naprawdę dobrze.

Serwis Kotaku miał przyjemność zagrać we fragment kampanii fabularnej Call of Duty: Modern Warfare Remastered, czego wynikiem jest poniższy materiał prezentujący misję Charlie Don’t Surf.

Redaktorzy są pod wrażeniem świeżości wizualnej nadchodzącego kotleta, lecz zaznaczają, że jeśli chodzi o sam gameplay, nic się praktycznie nie zmieniło i nadal mamy totalną liniowość akcji.

Zapraszamy do oglądania i przypominamy, że osoby chcące zagrać w Call of Duty: Modern Warfare Remastered będą musiały kupić specjalne wydanie najnowszego Call of Duty: Infinite Warfare, bo póki co, kotlet ma być bonusem jedynie do nadchodzącej gry i nie wiadomo w sumie, czy później kupimy go jako osobny produkt. Na dodatek okazało się, że w przypadku konsol nie uruchomimy remastera, jeśli w czytniku nie znajdzie się płytka z Infinite Warfare.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered i „niewygodny” zapis na stronie gry

Choć mieliśmy informacje sugerujące scenariusz, że odświeżona część Call of Duty: Modern Warfare Remastered będzie dostępna w sprzedaży jako osobny produkt, oficjalne stanowisko Activision nadal jest niezmienne – grę dostaniemy wyłącznie jako bonus do specjalnych wydań Call of Duty: Infinite Warfare.

Zapewne część graczy kupiłaby najnowszą część tylko dlatego, by zagrać w kotleta, odsprzedając Infinite Warfare komuś innemu. Bardzo możliwe, że… nie będzie to możliwe.

Na oficjalnej stronie odświeżanego staruszka pojawiła się bowiem informacja, zgodnie z którą Modern Warfare Remastered dostępne będzie do pobrania (by grać w Modern Warfare Remastered, płyta musi znajdować się w napędzie).

Zapis dotyczy wersji tytułu na PlayStation 4 i Xbox One i jasno wynika z niego, że po pierwsze kupując Call of Duty: Infinite Warfare zawierające Modern Warfare Remastered dostaniemy ten drugi tytuł w formie kodu, a nie płytki. Po drugie – jeśli wykorzystamy kod i będziemy chcieli grać w remastera, to i tak w napędzie będziemy musieli mieć płytę z Infinite Warfare, zatem nikomu jej nie odsprzedamy.

Nie wiadomo, jak będzie w przypadku wersji pecetowej, lecz niewykluczone, że również tak samo.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered w samodzielnej wersji?

Oficjalne stanowisko Activision jest jasne i klarowne – Call of Duty: Modern Warfare Remastered będzie dostępne jedynie jako bonus do specjalnych wydań Call of Duty: Infinite Warfare. Czy oby na pewno?

Możliwe, że to jedynie zagranie PR-owe, a odświeżony kotlet pojawi się w późniejszym czasie również jako samodzielny produkt. Można tak interpretować słowa Davida Pellasa ze studia Raven Software, który w rozmowie z serwisem Gamereactor wypowiedział takie oto słowa:

Wcześniej ogłosiliśmy, że podczas premiery gry zaoferujemy graczom 10 map i tak w rzeczywistości się stanie. Dzisiaj ogłaszamy z kolei, że kolejnych 6 map rozdamy za darmo tym, którzy kupią Modern Warfare Remastered lub specjalną edycję Infinite Warfare zawierającą remaster.

Jak zatem widzicie, deweloper wyraźnie odróżnia osoby kupujące Modern Warfare Remastered oraz osoby kupujące Infinite Warfare wraz z remasterem. Może to oznaczać, że odświeżona wersja doczeka się jednak osobnego wydania.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: