Już nie tylko Windows. Na tym Microsoft zarabia naprawdę duże pieniądze

Już nie tylko Windows. Na tym Microsoft zarabia naprawdę duże pieniądze
Newsy PC XOne

Co to oznacza dla graczy?

Microsoft zaprezentował najnowsze wyniki finansowe za ostatni kwartał. Dowiadujemy się z nich, że przychody wzrosły o 24,54 mld dolarów i są wyższe od tych z analogicznego okresu roku 2016 o 12%. To dobra wiadomość.

Raport finansowy podzielony jest na trzy działy. Nas najbardziej interesuje More Personal Computing z największymi przychodami 9,4 mld dolarów. Niestety segment ten nie rośnie w porównaniu z pozostałymi dwoma (Productivity and Business Processes z Office i Skype na czele oraz Intelligent Cloud z Azure i Windows Server SQL). W skład segmentu More Personal Computing wchodzą Windows, Xbox, wyszukiwarka z reklamą oraz sprzęty mobilne. Jak wiadomo, z tym ostatnim Microsoftowi nie idzie zbyt dobrze, więc ogólny zastój w segmencie prawdopodobnie spowodowany jest nietrafioną inwestycją w mobilnego Windowsa oraz reaktywowanie marki Nokia.

Przy okazji dzięki raportowi finansowemu dowiadujemy się, że mocno rośnie liczba użytkowników Xbox Live, która teraz wynosi 53 mln miesięcznie. Jak widać, segment związany z konsolami, stanowi bardzo ważną część zysków Microsoftu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie