Już nie tylko Windows. Na tym Microsoft zarabia naprawdę duże pieniądze

Co to oznacza dla graczy?

Microsoft zaprezentował najnowsze wyniki finansowe za ostatni kwartał. Dowiadujemy się z nich, że przychody wzrosły o 24,54 mld dolarów i są wyższe od tych z analogicznego okresu roku 2016 o 12%. To dobra wiadomość.

Raport finansowy podzielony jest na trzy działy. Nas najbardziej interesuje More Personal Computing z największymi przychodami 9,4 mld dolarów. Niestety segment ten nie rośnie w porównaniu z pozostałymi dwoma (Productivity and Business Processes z Office i Skype na czele oraz Intelligent Cloud z Azure i Windows Server SQL). W skład segmentu More Personal Computing wchodzą Windows, Xbox, wyszukiwarka z reklamą oraz sprzęty mobilne. Jak wiadomo, z tym ostatnim Microsoftowi nie idzie zbyt dobrze, więc ogólny zastój w segmencie prawdopodobnie spowodowany jest nietrafioną inwestycją w mobilnego Windowsa oraz reaktywowanie marki Nokia.

Przy okazji dzięki raportowi finansowemu dowiadujemy się, że mocno rośnie liczba użytkowników Xbox Live, która teraz wynosi 53 mln miesięcznie. Jak widać, segment związany z konsolami, stanowi bardzo ważną część zysków Microsoftu.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: