John Wick mógł być starszy. „Byłoby fajnie patrzeć, jak Clint Eastwood kopie tyłki”

John Wick miał być starszy. W grę wchodzili Clint Eastwood i Harrison Ford
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

W oryginalnym scenariuszu John Wick miał być znacznie starszy. Do roli nadawałby się wówczas Clint Eastwood albo Harrison Ford.

Jak podaje portal EW, powołując się na świeżo wydaną w Stanach Zjednoczonych książkę They Shouldn’t Have Killed His Dog: The Complete Uncensored Oral History of John Wick, Gun Fu, and the New Age of Action, twórcy początkowo mieli zupełnie inny zamysł w związku z głównym bohaterem. Basil Iwanyk, producent związany z serią, ujawnia, iż pierwszy szkic scenariusza Dereka Kolstada znacząco odbiegał od tego, jak dziś kojarzymy Johna Wicka:

„Głównym bohaterem był 75-letni mężczyzna, na emeryturze od 25 lat. Byłoby fajnie patrzeć, jak Clint Eastwood kopie tyłki. Pomyślałem: w porządku, są pewnie ze dwa nazwiska, które dałyby radę: Clint Eastwood, Harrison Ford. Poza tym nie wiem, jak złożyłem ten film. Ton tego scenariusza Johna Wicka był przewrotny i naprawdę zabawny. Ma wyraźną emocjonalną nutę i jest świetną podstawą dla filmu akcji”.

Ostatecznie, jak wiadomo, nie doszło do wykreowania Johna Wicka zgodnie z pierwszymi założeniami. Podejście zmieniono po tym tym, jak realizacji podjęła się wytwórnia Lionsgate. To właśnie wtedy na tapecie pojawiła się młodsza wersja głównego bohatera; John Wick jest dziś więc kojarzony wyłącznie z Keanu Reevesem.

Aktora w ikonicznej już roli zobaczymy po raz kolejny, gdy do kin wejdzie John Wick: Chapter 4. Premiera nastąpi 24 marca 2023 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie