Jay and Silent Bob 3 stają się faktem. Twórca Kevin Smith zdradza szczegóły

Jay i Cichy Bob powracają
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

W tym roku będzie 30 lat od kiedy postacie Jay i Cichy Bob, pojawili się na ekranach. Jak widać, nadchodzi czas na ich powrót.

Kevin Smith – reżyser, scenarzysta oraz twórca postaci Jay’a i Cichego Boba, postanowił podzielić się informacjami o nowym filmie z ich udziałem. Dla przypomnienia, po raz pierwszy pojawili się w 1994 roku za sprawą filmu Clerks. Potem z kolei w Jay i Cichy Kontratakują (2001) oraz Jay i Cichy Bob Reboot (2019). Do tego dochodzi sporo innych filmów czy komiksów oraz oczywiście trylogia Clerks.

Co z trzecią częścią Jay’a i Cichego Boba? Otóż Smith w obszernym poście na Instagramie przekazał, że kończy pierwszy szkic nowego filmu. Akcja osadzona będzie w Jersey i związana rzecz jasna ze sprzedażą marihuany. Rzucił też jednym spoilerem, w Jay and Silent Bob 3 w porównaniu do poprzednich części, nikt nie zginie.

Jay i Cichy Bob mają już 30 lat

Po jego wpisie można wywnioskować, że film jak i same postacie, będą mocno nawiązywać do poprzednich filmów. Oczywiście ze sztuczną czapką z włosami Jay’a na czele.

Kiedy premiera Jay and Silent Bob 3?

Jak podaje Kevin Smith, więcej szczegółów oraz pełny tytuł nowego filmu, mają zostać zaprezentowane w lutym tego roku. Miejmy nadzieję, że może również z przybliżoną datą premiery, chociaż do tego może być jeszcze daleko, skoro dopiero kończy się scenariusz.

Poniżej dla przypomnienia pokazujemy zwiastun pierwszej części filmu z 2001 roku.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij: