iPhone 7 i 7 Plus – Apple przedstawia nowe smartfony

iPhone 7 i 7 Plus – Apple przedstawia nowe smartfony
Mobile Newsy Polecamy Technologie

Nowy iPhone 7 i 7 Plus z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom fotografowania.

Wczoraj oprócz konferencji Sony, w branży technologicznej miało miejsce jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie – zapewne dla wielu istotniejsze od pokazu dwóch nowych wersji PlayStation 4. Mowa o konferencji Apple, podczas której co roku w okolicach września, firma prezentuje swoje nowe urządzenia. Tym razem padło na smartfona model iPhone 7 i 7 Plus.

Apple nie wiodło się zbyt dobrze przez ostatnie miesiące, ponieważ poprzedni model tracił powoli na zainteresowaniu (niektórzy analitycy uważają, że właśnie ze względu na wyczekiwany nowy model). Oczywiście firma przynosi ogromne zyski, ale nie tak duże jak chociażby rok czy dwa lata temu. Aby Apple powróciło w większej formie, nowy smartfon powinien być przełomowy. Czy tak jest?

iPhone 7
iPhone 7

Nie. Tradycyjnie Apple postawiło na ewolucję, a nie rewolucję. Sprzęt pod względem wyglądu praktycznie nie różni się od poprzednika – z wyraźnych zmian warto wspomnieć jedynie o rezygnacji z tylnego paska na górze. Sprzęt ma jednak wodoodporną aluminiową obudowę. Po raz pierwszy w historii iPhone’a Apple postawiło na cechę, która pozwoli zanurzyć telefon w wodzie.

Nie brakło kontrowersji

Apple zrezygnowało z tradycyjnego wejścia minijack 3,5-cala na słuchawki, zastępując je wyłącznie własnym rozwiązaniem o nazwie Lighting. Już przed prezentacją mówiło się o tym, że producent na nie postawi, co wywołało spore kontrowersje. Apple znalazło na to sposób, aby uspokoić posiadaczy drogich słuchawek z minijack, do każdego sprzętu będzie dodawana darmowa przejściówka.

Aparat

Mocnym punktem ma być nowy aparat, zwłaszcza jeśli spojrzymy na większy model 7 Plus o przekątnej 5,5-cali (mniejszy ma mieć tak jak poprzedni 4,7-cala). Ten dostanie podwójny aparat.

Pierwszy obiektyw ma mieć 12 megapikseli i współpracować z drugim, oferując lepsze zbliżenie. Co ciekawe, aparat ma dać możliwość stworzenia głębi ostrości zbliżonej do cyfrowych lustrzanek (wyostrzenie twarzy i rozmycie tła).

Tradycyjnie sprzęt wyposażono w nowszy i bardziej wydajny procesor. iPhone 7 i 7 Plus będą również działać w oparciu o nowy system iOS 10.

iphone7plus-jetblk-34br-leanforward_pr-print-001

Cena została ustalona na minimum 3349 zł w przypadku modelu mniejszego iPhone 7 (przekątna ekranu 4,7-cala i 32 GB pamięci – zrezygnowano z wersji 16 GB). Ceny za wersję iPhone 7 Plus rozpoczną się od 3949 zł.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie