Apple zaprezentowało nowego iPada Air 5. Tablet o wydajności komputera

iPad Air 5 wersje kolorystyczne
Technologie

W trakcie niedawnej konferencji Apple pokazało niezwykle interesujący iPad Air 5. Nowa generacja sprzętu praktycznie zrówna ją z komputerami.

Choć firma nie zaskoczyła, konferencja potwierdziła przynajmniej niedawne plotki.

iPad Air 5. generacji to dużo lepszy procesor

Niedawno odbyła się konferencja Apple „Peek Performance”. Gigant z Cupertino postanowił zaprezentować sprzęt, o którym mogliśmy już wielokrotnie słyszeć za sprawą licznych przecieków. Teraz przynajmniej się one potwierdziły.

Oprócz nowego, budżetowego iPhone’a, firma zaprezentowała również nowy model iPad Air 5. Przenośny sprzęt na pierwszy rzut oka bardzo mocno przypomina swojego poprzednika. Ba, pozornie to niemal to samo urządzenie. Co nowego skrywa się w jego środku ze znanym nam ekranem o przekątnej 10,9” i wyświetlaczem Liquid Retina?

Apple chwali się, iż tym razem możemy doświadczyć wydajności komputera w formie tabletu. Wszystko przez zastosowanie w nim procesora Apple Sillicon M1. Fani sprzętu tej firmy z pewnością już go kojarzą i słusznie – ten sam układ zasila sporo komputerów producenta.

W trakcie konferencji zauważono, iż M1 jest nawet o 60 proc. szybszy od tego, co znamy z poprzednich tabletów iPad Air. To, co prawda, niejedyna zmiana, ale zdecydowanie najważniejsza.

Oprócz tego mamy do czynienia z dzisiejszym standardem – aparat przedni o rozdzielczości 12 MP z funkcją Center Stage (śledzenia obiekty w kadrze), tylny aparat 12 MP z funkcją wideo 4K i do wyboru pojemności 64 GB lub 256 GB.

Klienci będą mogli skusić się na jedną z 5 wersji kolorystycznych, a zamówienia ruszają już od 11 marca. Dostawy możemy spodziewać się najwcześniej około 18 marca. Za sprzęt, zależnie od wersji, przyjdzie nam zapłacić: 3 099 zł (64 GB), 3 899 zł (64 GB+Cellular lub 256 GB) albo 4 699 zł (256 GB+Cellular).

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie