Procesory Intela popularniejsze od AMD? Na niektórych rynkach doszło do przetasowań

Procesory Intela popularniejsze od AMD? Na niektórych rynkach doszło do przetasowań
PC Technologie

AMD do tej pory królowało w kwestii procesorów w większości rynków na świecie. Nowa generacja Intel Alder Lake-S wyraźnie wpływa na ten trend.

Co prawda nie zawojowano jeszcze całego świata, ale AMD może szykować się na niespodziewane problemy.

Intel wygrywa z AMD

Wedle informacji serwisu WCCFtech, coraz większa liczba sprzedawców z różnych regionów świata informuje o specyficznej tendencji konsumentów. Ci okazują się być mocno zainteresowani nową technologią procesorów od Intela. Firma wypuściła niedawno nową, hybrydową generację Alder Lake-S. A mówią, że taki problem z podzespołami

Intel Core i7-12700K znajduje się już na drugim miejscu listy, zaraz za AMD Ryzen 5 5600X, czyli aktualnym królu. Popularny także i w Polsce procesor od AMD może niedługo zostać prześcignięty. Wszystko przez wycenionego na niewiele więcej Intela, który oferuje jednak wyraźnie lepsze osiągi. Na listę trafiło parę innych nowych modeli od Intela, które kompletnie odsunęły flagowego Ryzen 9 5950X z top 10.

Sprzedawcy w USA wskazują na dalszą dobrą passję Ryzenów, jednak nowy flagowiec Core i9-12900K wypiera popularne modele wspomnianego AMD. W niektórych sklepach procesory „niebieskich” zgarnęły nawet 9 z 10 miejsc w „topce sprzedaży”.

W Japońskim oraz Brytyjskim Amazonie to właśnie nowa generacja Intela święci największe triumfy. Okazuje się, że najpopularniejszym modelem jest i7-12700K. W polskiej ofercie sklepu znajdziemy 12. generację, ale konsumenci jeszcze jej nie zaufali. W naszym kraju to AMD cieszy się największą popularnością – dwa pierwsze miejsca to odpowiednio Ryzen 7 5700G i Ryzen 5 5600X, a tuż za nimi plasuje się i7-11700K.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie