Polski rząd szykuje darmową skradankę szpiegowską o walce z Bolszewikami. Jest zwiastun

Gra szyfrów od Instytutu Pamięci Narodowej
Mobile PC

Instytut Pamięci Narodowej ujawnił, że w produkcji znajduje się gra wideo nawiązująca do wojny polsko-bolszewickiej. Produkcja trafi na Steam, App Store i Google Play. Będzie też dostępna do ogrania na goglach VR wspierających SteamVR.

Tytuł ten nosi nazwę Gra szyfrów. Za jego produkcję odpowiada studio Chronospace, a premierę zaplanowano na 21 kwietnia. Warto wspomnieć, że Grę szyfrów pobierzemy bezpłatnie.

Gra szyfrów to produkcja FPP, która wrzuca gracza w buty autentycznych żołnierzy uczestniczących w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Głównym zadaniem graczy będzie oczywiście łamanie szyfrów, ale znajdzie się też miejsce na – między innymi – zniszczenie sowieckiego pociągu.

Gra szyfrów pozwala wcielić się młodym ludziom w bohaterów polskiej kryptologii. To jest niesamowity moment, żeby w tej wirtualnej rzeczywistości odkryć pasję i miłość do swojego kraju. Chcemy pokazać, w jaki sposób można tę technologię wykorzystać, aby pogłębiać wiedzę i obserwować swoje pasje z różnych perspektyw. W ciągu ostatnich dwóch dni realizujemy pogłębione badania z młodzieżą licealną, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób mamy ukierunkować swoje dalsze plany, jest to dla nas bardzo ważne, aby wykorzystywać minimalizm cyfrowy, ale przekierować atencję młodych ludzi właśnie w tym kierunku edukacyjnym.

– powiedziała Magdalena Hajduk, dyrektor Biura Nowych Technologii IPN.
Źródło: IPN

IPN obiecuje, że gra powstała w oparciu o materiały źródłowe i historyczne eksponaty. Zapowiada się więc gratka dla fanów historii. Oby przy okazji wyszła z tego też po prostu dobra gra.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie