Instrukcja pobrania GTA V na PC. Rockstar podaje szczegóły

Osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe na cyfrowe wydanie tytułu, nie muszą czekać do przyszłego tygodnia z pobraniem plików na dysk swojego komputera.

Rockstar udostępnia wcześniejsze pobranie GTA V na PC w opcji pre-load. Na stronie producenta pojawiła się instrukcja, która powinna przydać się graczom chcącym skorzystać z takiej możliwości.


Zanim do niej przejdziecie przypominamy, że tytuł debiutuje na blaszakach 14 kwietnia, a przedpremierowo możemy pobrać 60 GB danych.

Jeśli kupiliście GTA V poprzez Rockstar Warehouse:

Sprawdźcie swojego maila, gdzie powinny czekać na Was dwie wiadomości. W pierwszej znajdziecie link do strony aktywacyjnej Social Clubu, w drugiej dostaniecie kod aktywacyjny. Powinniście wpisać go na wspomnianej stronce aktywacyjnej i dzięki temu pobierzecie narzędzie instalacyjne GTA V na PC, które umożliwi rozpoczęcie ściągania tytułu na dysk Waszego komputera. Po pobraniu wszystkich plików w instalatorze zobaczycie licznik, odmierzający czas do 14 kwietnia, czyli dnia premiery gry. Dopiero wówczas będziecie mogli rozpocząć zabawę na ulicach Los Santos.

Ważne uwagi:

  • Mail z kodem aktywacyjnym (Serial Number) może przyjść nieco później niż wiadomość z linkiem do strony aktywacyjnej Social Clubu. To normalne, więc proszę cierpliwie czekać.
  • Jeżeli zobaczycie puste białe okno, w którym są jedynie przyciski “Anuluj” i “Ponów”, kliknijcie w ten drugi. Powinniście wówczas zobaczyć licznik odliczający czas do premiery gry. Oznacza to, że pre-load zakończył się sukcesem. Może się zdarzyć, że przez przypadek naciśniecie “Anuluj”. Wówczas wystarczy kliknąć w skrót gry na pulpicie, by zobaczyć wspomniany licznik.
  • Po ukończeniu pre-load niektórzy gracze mogą zobaczyć błąd: The Rockstar update service is unavailable (code 8). Please try again later or check the GTA Online Status page for maintenance and outage notifications. Kliknijcie wówczas “Ponów”, by ujrzeć licznik odmierzający czas do premiery – oznacza to, że pre-load jest kompletny. Jeśli przypadkowo wybierzecie “Anuluj”, wystarczy kliknąć w skrót gry na pulpicie, by zobaczyć licznik odmierzający czas.

Jeśli kupiliście GTA V poprzez Steam:

Wystarczy wówczas kliknąć w przycisk Pre-Load, który znajdziecie na platformie Steam (znajduje się w Biblioteka->Grand Theft Auto V). Gra zacznie się pobierać automatycznie. Nie musimy wówczas nigdzie wpisywać kodu aktywacyjnego, ponieważ zostanie on automatycznie aktywowany przy pierwszym uruchomieniu gry. Będzie to możliwe oczywiście 14 kwietnia. W przypadku jakichkolwiek problemów Rockstar radzi kontaktować się z działem obsługi Steam.

Jeśli kupiliście GTA V grę od innego sprzedawcy:

Czekajcie na instrukcję dotyczącą pre-load, którą dostaniecie od sprzedawcy. Powinniście otrzymać maila z kodem aktywacyjnym oraz poradnikiem, jak pobrać grę. Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące wczesnego pobrania tytułu z innego źródła niż Rockstar Warehouse lub Steam, należy skontaktować się ze sklepem, w którym złożyliście zamówienie przedpremierowe.

Tyle szczegółów od Rockstar. Dajcie znać, czy macie już GTA V na dyskach swoich komputerów!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

68 Shares
Share68
+1
Tweet