Inspirowany demem P.T. horror Allison Road anulowany

Studio Lilith przerywa prace nad projektem.

Allison Road mogło być ciekawym horrorem, który czerpał pełnymi garściami z anulowanego dema P.T. od Konami. Niestety gra podzieliła los wspomnianego tytułu, ponieważ również została anulowana. Studio Lilith nie podało jeszcze przyczyn, które stoją za przerwaniem prac nad Allison Road. Jak napisano na Twitterze, oficjalne oświadczenie w tej sprawie poznamy w ciągu kilku nadchodzących dni.


Przypominamy, że Allison Road miało być horrorem, w którym głównym zadaniem gracza byłaby eksploracja mrocznego domostwa. Gracze mieli spędzić pięć nocy w dziwnym budynku, pełnym upiorów i niewyjaśnionych zagadek. Tytuł był planowany na PC oraz konsole PlayStation 4Xbox One.

Początkowo deweloperzy zbierali fundusze na Allison Road poprzez serwis Kickstarter, jednak kampania została wstrzymana, ponieważ na wydanie gry – a co za tym idzie wyłożenie pieniędzy – zgodziła się firma Team 17.

Ciekawe, czy do anulowania Allison Road mogły przyczynić się spięcia pomiędzy niedoszłym wydawcą a studiem Lilith. Czekamy na obiecane przez dewelopera wyjaśnienie, które rzuci na tę sprawę nieco światła. Poniżej możecie zobaczyć natomiast prototypowy gameplay z Allison Road.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet