Rosjanie nie mogą mieć sklepów IKEA, więc zrobią zrzynkę… z Escape From Tarkov

IKEA - IDEA - Rosja
PC

Czyżby Rosja zainspirowała się grą Escape form Tarkov w przypadku planów na dalsze prowadzenie swojej gospodarki? Według jednego z najnowszych wniosków patentowych miałaby powstać sieć sklepów IDEA, która nie bez powodu powinna kojarzyć się wszystkim ze szwedzkim IKEA.

W związku z panującą w Ukrainie wojną wiele firm postanowiło wycofać się z Rosji, pozbawiając tym samym Rosjan do wielu znanych na całym świecie marek. Coca-Cola, Pepsi, McDonald’s czy wymieniona wcześniej IKEA to tylko garstka światowych gigantów, która obecnie nie chce mieć cokolwiek wspólnego z krajem rządzonym przez Putina.

Ktoś w Rosji wpadł najwidoczniej na genialny plan, by nie pozwolić swoim rodakom na wyraźne odczucie zmian względem funkcjonowania w otaczającym świecie. Jak donoszą tamtejsze media, do lokalnego urzędu patentowego wpłynął wniosek dotyczący wprowadzenia marki IDEA. Oczywiście miałaby to być sieć sklepów sprzedająca meble i elementy wykończeniowe mieszkań.

IDEA - IKEA - logo nowej sieci sklepów w Rosji
Logo sieci IDEA z wniosku złożonego do Rospatent

Co ciekawe, Rosja wcale nie wpadła na taki pomysł pierwsza. Już w 2018 roku do Escape from Tarkov wprowadzono mapę Interchange, w której można uświadczyć kilka sklepów z ciekawie brzmiącymi nazwami. Właśnie IDEA, Goshan oraz OLI. Oczywiście te dwa ostatnie nawiązują do Auchan oraz OBI, czyli dwóch kolejnych marketów dostępnych także w Polsce.

Escape from Tarkov - sieci sklepów IDEA, Goshan i OLI - IKEA, Auchan i OBI
Źródło: Escape from Tarkov Wiki

Powyżej możecie zobaczyć na fragmencie minimapy z Interchange, jak wyglądają logo tych niezwykle oryginalnych sieciówek. Jak widać, „inspiracja” to niezwykle mało powiedziane. Szczerze mówiąc, tak powinny wyglądać dobre easter eggi. Każdy od razu załapie, o co w nich chodzi, a nie tylko najwięksi wyjadacze danych serii, uniwersów lub franczyz.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie