Świeży kinowy hit już na streamingu. Hollywoodzki film nagrany w Polsce

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży - gdzie obejrzeć? | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi

Gdzie obejrzeć film Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży? Obraz jest już dostępny na polskim streamingu, a w listopadzie debiutował w kinach!

Amazon co chwilę oferuje nowe atrakcje dla subskrybentów usługi Prime. Wczoraj oficjalnie potwierdzono pierwszy lineup gier zmierzających do Prime Gaming, a od dzisiaj kinomani mogą cieszyć się świeżym nabytkiem w bibliotece serwisu. Film Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży jest już dostępny na platformie Amazon Prime Video.

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży na Amazonie!

17 listopada 2023 roku do kin trafiła kolejna część hitowej serii Igrzyska Śmierci. Tym razem wiele się zmieniło, bo jest to poboczna część, opowiadająca zupełnie nową historię z nowymi bohaterami. Debiut kinowy nie jest więc tak odległy, ale subskrybenci Amazona już teraz mogą oglądać film w domu. W sam raz na weekendowy seans.

Warto również zwrócić uwagę na obraz, bo ten nagrywany był m.in. w Polsce. Hollywoodzki megahit kręcono m.in. w Hali Stulecia we Wrocławiu, niedaleko Zalewu Grzędy pod Wrocławiem i w wielu innych kojarzonych przez mieszkańców tamtego rejonu lokacjach. W projekt zaangażowani byli także polscy twórcy filmowi, a całość powstała z pomocą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Prequel serii Igrzyska Śmierci opowiada historię osiemnastoletniego Coriolanusa Snowa, próbującego przywrócić świetność swojemu rodowi. Niestety, jako mentor otrzymuje podłe zadanie – musi dbać o Lucy Gray Baird, dziewczynę z Dystryktu Dwunastego, “najbiedniejszego z biednych”. Z czasem relacja pary się zmienia, a obydwoje stają się odpowiedzialni za siebie nawzajem na arenie, na której dominuje śmierć.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie