Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży – jest pierwszy teaser prequelu popularnej serii

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży na pierwszym teaserze
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Prequel popularnej serii filmowej nadchodzi. W sieci pojawił się teaser zapowiadający Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży.

Adaptacja wydanej w 2020 roku powieści Suzanne Collins powoli zmierza na ekrany. Do premiery wprawdzie jeszcze trochę czasu, lecz już dziś możemy poczuć przedsmak nowych wydarzeń. Te osadzono jeszcze przed akcją pamiętaną z serii z Jennifer Lawerence; w filmie poznamy historię młodego Coriolanusa Snowa, mentora podczas dziesiątej odsłony Głodowych Igrzysk. Współpracuje on z młodą trybutką i nawiązuje z nią tajemniczą więź.

W młodszą wersję Snowa (w oryginalnej serii granego przez Donalda Sutherlanda) wcieli się Tom Blyth. Oprócz niego potwierdzono, że u jego boku zagra gwiazda nowego West Side Story, czyli Rachel Zegler. Aktorka wcieli się w Lucy Gray Baird, trybutkę Dystryktu 12. Reżyserem produkcji został Francis Lawrence, który współpracował już na planie poprzednich odsłon serii.

Prequel wydarzeń z oryginalnej trylogii wzbudził zainteresowanie głównie dlatego, że początkowo autorka cyklu powieściowego… nie miała go w planach. Książka powstała dopiero po latach, lecz dobrze wpisała się w całe uniwersum. Jest to rzeczywiście świetna okazja, by poznać nieco bliżej znienawidzonego prezydenta Panem. I w nim bowiem można znaleźć pewne iskierki człowieczeństwa, dobra czy sympatii dla drugiej osoby.

Datę premiery filmu Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży wyznaczono na 17 listopada 2023 roku. Niestety jak na razie Lionsgate nie ujawniło, czy produkcja pojawi się w kinach, czy też może będzie dostępna wyłącznie w streamingu; zapewne najbliższe miesiące przyniosą potwierdzenie w tym temacie. Jak na razie zachęcamy do obejrzenia obiecanego teaseru:

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia