Horror Kholat w polskiej wersji z Chyrą i Zbrojewiczem

Jako polskie studio postawiliśmy sobie za punkt honoru przygotowanie rodzimej lokalizacji Kholat, bez względu na zaangażowane środki i poniesione koszty – podkreśla Łukasz Kubiak z IMGN.pro.

Kholat to pierwszoosobowy horror polskiego studia IMGN.pro. Odpalając tytuł wcielimy się w uczestnika tragicznej w skutkach wyprawy alpinistów w okolice tytułowej góry. Historia opiera się na prawdziwych wydarzeniach, której finał do dziś pozostaje tajemnicą.


IMGN.pro informuje na swojej stronie internetowej, że trwają już prace nad polską lokalizacją Kholat. Producent podkreśla, że polskie voice-over’y, oprócz angielskich będą jedynymi na świecie w momencie premiery tytułu.

W rolę głównego narratora – tajemniczego Antona – wcielił się Andrzej Chyra. W angielskiej wersji głos pod tę postać podkłada z kolei Sean Bean.

Mirosław Zbrojewicz udzielił swojego głosu postaci agenta Witalija Grazeniuka. W nagraniach wzięli również udział Miłogost Reczek oraz Justyna Wasilewska.

Angielska wersja, w której wziął udział sam Sean Bean podniosła poprzeczkę bardzo wysoko i od razu założyliśmy, że do głównej roli szukamy pierwszoligowego aktora. Chcieliśmy jednocześnie uniknąć wykorzystywania głosu, który często pojawia się w voice-over’ach gier. W tej sytuacji Andrzej Chyra okazał się być idealnym wyborem, wnoszącym powiew świeżości i najwyższy aktorski kunszt. Na podstawie efektów sesji nagraniowej mogę śmiało stwierdzić, że polski narrator w Kholat to naprawdę mocny punkt gry, który podtrzymuje poziom swojego brytyjskiego pierwowzoru – pisze Łukasz Kubiak na oficjalnej stronie gry.

Przypominamy, że Kholat zmierza jedynie na PC. Po ostatnim przesunięciu daty premiery, tytuł pojawi się w sprzedaży 10 czerwca tego roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

4 Shares
Share4
+1
Tweet