Sony szykuje kolejne adaptacje gier. Powstanie m.in. serial Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn - Aloy
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Sony ma w planach stworzenie kolejnych filmowo-serialowych adaptacji swoich gier. Chodzi m.in. o serial oparty na Horizon Zero Dawn.

Jak podaje portal Variety, projekt jest już we wczesnej fazie produkcji. Sony ujawniło tę informację podczas wczorajszego spotkania z inwestorami. Jako że twórcy dopiero przygotowują się do właściwej produkcji, nie ma jeszcze informacji związanych z obsadą. Wiadomo natomiast, jaka platforma zajmie się tytułem. Serial Horizon Zero Dawn zobaczymy w serwisie Netflix. To kolejna już adaptacja gry, którą zainteresował się streamingowy gigant. Ze względu na zaangażowanie Sony w projekt można jednak przypuszczać, że serial o przygodach Aloy będzie miał znacznie większy rozmach niż dotychczasowe tytuły z branży gier.

Ujawniono także, że spółka planuje film oparty na serii Gran Turismo. W tym przypadku nie wiadomo jednak, na jakiej platformie wyląduje projekt. Pojawiło się za to nazwisko potencjalnego reżysera. Portal Deadline sugeruje, że na tym stanowisku może znaleźć się Neill Blomkamp (Dystrykt 9). Szczegóły związane z fabułą są jak na razie trzymane w tajemnicy.

Serial Horizon Zero Dawn ani filmowa wersja wyścigowej serii nie są oczywiście pierwszymi grami od Sony przenoszonymi na mały lub wielki ekran. W przygotowaniu lub planach są już adaptacje m.in. The Last of Us, Twisted Metal, Ghost of Tsushima , a także God of War, który ostatecznie rzeczywiście trafi na Amazon Prime Video.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie