Gigantyczna aktualizacja do Hogwarts Legacy. Twórcy naprawiają denerwujące problemy

Hogwarts Legacy na PS4 lub PS5 już od 164,60 zł
Newsy PC PS5 Xbox Series

Hogwarts Legacy powinno teraz działać lepiej. Tak przynajmniej z obfitych patch notes, którymi pochwalili się na blogu. Aktualizacja już dostępna.

Hoogwarts Legacy to kolejna premiera niepozbawiona problemów, ale tym razem nie okazały się one aż tak przytłaczające. Niemniej specjaliści jednoznacznie uznali, iż tytuł najlepiej działa właśnie na PS5. Wersja na PC i Xbox Series X oraz S borykają się ze sporą liczbą problemów, nawet jeżeli nie jakiś szczególnie skrajnych. Mimo wszystko gracze na tych platformach narzekają na optymalizację, bugi i inne tego typu niedogodności.

Avalanche Software od dawna obiecało stosowną łatkę i taka właśnie wyszła. Nowa aktualizacja wprowadza wersję gry o numerze 1126182 i przedstawia sporo rozwiązań na wspomniane bolączki. Poprawek jest tu jednak więcej i dotyczą praktycznie każdego elementu gry. Co więcej, twórcy zaadresowali także naprawę bugów wspomnianych przez społeczność gry.

Wersja PC ma teraz działać znacznie lepiej. Poprawiono optymalizację w wielu sekcjach gry (ale także i ogólnie), wyeliminowano niektóre błędy powodujące wywalanie do pulpitu czy naprawiono działanie gry z opcjami RTX. Do tego sporo poprawek problemów z zapisywaniem stanu gry oraz mniejsze i większe ulepszenia w samej rozgrywce. Podobnie to wygląda w przypadku wersji na Xbox i PS5.

Twórcy już wcześniej wyjaśniali, że teraz zamierzają skupić się na rozwijaniu gry, a nie opracowywaniu ewentualnych DLC. Te jednak, wraz z możliwą kontynuacją, są raczej pewne, patrząc na sukces Hogwarts Legacy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie