Hogwarts Legacy 2 to tylko kwestia czasu? Wymowne słowa wydawcy

Hogwarts Legacy 2 w zasadzie pewne. To
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Szef Warner Bros. Games w zasadzie jednoznacznie przyznał, że Hogwarts Legacy 2 powstanie. Wszak to “długoterminowa franczyza”.

“Dziedzictwo Hogwartu” okazało się premierą tak wielką, że przebiła nawet Elden Ring i wiele innych hitów ostatnich miesięcy. Avalanche Software może świętować sukces. To nie tylko niezwykle popularna i świetnie sprzedająca się pozycja, ale również udane wejście w strefę “porządniejszych” gier z Harrym Potterem. I potencjalnie marka, z którą WB Games wiąże spore plany na przyszłość.

Hogwarts Legacy 2 to nie “czy?”, tylko “kiedy?”

Bojkot streamerów i niezwykle kontrowersyjna persona J.K. Rowling nie przeszkodziły nowej grze od Avalanche Software w zdobyciu miana “bestsellera”. Produkcja ze świata Wizarding World przekonała do siebie sporo graczy, a szef WB Games, David Haddad ujawnił bardzo ciekawe statystyki. Szerzej o osiągnięciach gry i graczy przeczytacie w tym miejscu. Teraz jednak skupmy się na jednym zdaniu z całego wywiadu, które brzmi bardzo pozytywnie, jeżeli chodzi o przyszłość tej marki.

Warner Bros. widzi “Hogwarts Legacy” jako długoterminową franczyzę.

– pisze Variety

To jedno zdanie, nad którym nie pochylono się w tekście nigdzie indziej, może bardzo mocno działać na wyobraźnię. Nie do końca wiemy, jakie dokładnie plany z marką ma Warner Bros. (oprócz rzekomego serialu na HBO Max), ale można śmiało założyć, że chodzi tu także o kolejną część. Ta, co w sumie nie byłoby dziwne, mogłaby powstawać nawet jako kolejna pozycja od tego studia. To jedynie moje osobiste przypuszczenia, ale przyznajcie sami, że przy takim sukcesie dziwne byłoby, gdyby WB nie planowało kontynuacji.

Oczywiście może to także oznaczać, że gra mimo wszystko doczeka się DLC. Z drugiej strony warto pamiętać, że nie wydano jeszcze wersji na PS4, Xbox One oraz Switcha, na którym Hogwarts Legacy działać ma natywnie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie