Kontynuacja Hogwarts Legacy już ma znajdować się w produkcji

Hogwarts Legacy, czyli świetna gra w świetnej cenie | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hogwarts Legacy doczeka się kontynuacji – to było niemal pewne. Teraz jednak filmowy insider twierdzi, że Avalanche już pracuje nad grą.

Warner Bros. strzeliło w dziesiątkę, jeżeli chodzi o Hogwarts Legacy. Gra okazała się tak wielkim sukcesem, że pokazała, iż warto inwestować w produkcje na podstawie znanych IP. Już wcześniej pojawiły się sensowne przesłanki o tym, że kontynuacja z pewnością powstanie. Zresztą, kogo by to miało dziwić? Po tak wielkim zainteresowaniu graczy, raczej nie ma innej opcji.

Hogwarts Legacy 2 pewnikiem?

Teraz jednak oliwy do ognia spekulacji dolewa filmowy insider o pseudonimie MyTimeToShineHello. Internauta zajmuje się zazwyczaj “wyciekaniem” informacji na temat przyszłych filmów czy seriali. Jego wiele przecieków jednak się sprawdziło, czym potwierdził, że ma zaufane źródła w wielkich korporacjach. Wiele razy poruszał tematy marek od Warner Bros., a HL też jest takim IP.

Na Twitterze napisał wyłącznie krótką wiadomość – “źródła potwierdziły, że trwają prace nad sequelem Hogwarts Legacy”. Nic mniej, nic więcej. Dzięki temu niejako dowiedzieliśmy się, że Hogwarts Legacy 2 (czy jakkolwiek będzie nazwane) już powstaje, a twórcy nie zajmują się wyłącznie ulepszaniem swojego ostatniego hitu. Niby człowiek wiedział, ale jednak miło jest dostać potwierdzenie, nawet jeżeli w formie… niepotwierdzonych plotek.

Źródła związane z Warner Bros. już wcześniej twierdziły, że “HL widziane jest jako długoterminowa franczyza”. Poza tym był nawet pomysł na stworzenie serialu pokazującego wydarzenia z gier, ale finalnie pomysł ten porzucono. Zamiast tego dostaniemy serialową adaptację Harry’ego Pottera.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie