0 komentarzy

„Dopóki mój mózg nie straci mocy twórczej, będę nadal tworzył”. Hideo Kojima skończył 58 lat

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców gier skończył wczoraj 58 lat. Hideo Kojima podzielił się swoim przemyśleniami na zbliżającą się przyszłość.

Hideo Kojima to bez wątpienia najważniejsza i najbardziej rozpoznawalna postać w branży gier wideo. Jest twórcą legendarnej serii Metal Gear Solid, a także niedawnego Death Stranding. Wielokrotnie udowadniał, że ma głowę pełną nieszablonowych pomysłów, które nieraz zaskoczyły graczy. Wczoraj 24 sierpnia deweloper skończył 58 lat. Postanowił podzielić się z fanami swoimi przemyśleniami:

Skończyłem dziś 58 lat i choć moje ciało zawodzi mnie, tak moja kreatywność jeszcze nie osłabła. Dopóki mój mózg nie straci mocy twórczej, będę nadal tworzył. To jest mój instynkt i to jest to, co kocham robić. Dziękuję.

Gdyby ktoś się zastanawiał, jestem w tym samym wieku co Brad Pitt, a Tom Cruise jest starszy ode mnie o rok.

Hideo Kojima via Twitter

Pierwsza gra, przy której Kojima sprawował pieczę reżysera, to oczywiście Metal Gear z 1987 roku. Następnie przez 28 lat tworzył kolejne odsłony z serii. W dość nieprzyjemnych okolicznościach odszedł z Konami i trafił pod skrzydła Sony. Stworzył niezależne studio Kojima Productions, dzięki któremu wyprodukował Death Stranding. „Gra o chodzeniu” podbiła serce graczy, a już teraz na Gamescomie spodziewamy się więcej szczegółów o wersji reżyserskiej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się