Hideo Kojima opuścił Konami czy to tylko “dłuższy urlop”?

O tym, że między Kojimą a Konami nie dzieje się zbyt dobrze, wiemy od kilku miesięcy. Słynny deweloper w końcu pożegnał się ze swoim pracodawcą?

9 października był ostatnim dniem, jaki Hideo Kojima spędził w Konami – donosi magazyn New Yorker. Jeśli to rzeczywiście prawda, Japończyk pożegnał się z firmą po blisko 30 latach współpracy! Kojima był przecież związany z Konami od 1986 roku i w tym czasie zasłynął przede wszystkim jako twórca doskonałej serii Metal Gear Solid.


Łatwo uwierzyć, że doniesienia New Yorker są prawdziwe. Pamiętajmy, że Konami wymazało nazwisko Kojimy z materiałów promocyjnych Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i starało się robić w ostatnich miesiącach wiele, by umniejszyć jego rolę w firmie (np. usunięcie z rady nadzorczej).

Rzecznik Konami twierdzi jednak, że wszystko jest w porządku, a Hideo Kojima po skończonej pracy nad The Phantom Pain znajduje się po prostu na… dłuższym urlopie. Kontrakt dewelopera ma wygasnąć dopiero w grudniu, lecz póki co, nadal znajduje się on na liście pracowników firmy.

Zatem jak będzie? Urlop do grudnia, a później szukanie nowej roboty lub założenie własnego studia? Bardzo możliwe. Swoją drogą Kojima nie będzie miał żadnych problemów, by poradzić sobie bez wsparcia Konami.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

12 Shares
Share12
+1
Tweet