Hideo Kojima chciałby stworzyć grę na podstawie docenionego filmu o II Wojnie Światowej

Hideo Kojima chce stworzyć grę wideo na postawie filmu
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy PC PS5 Xbox Series

Hideo Kojima postanowił polecić kolejny film, jaki niedawno oglądał. Tym razem jest nim tak zachwycony, że chciałby nawet stworzyć grę z takim protagonistą.

Hideo Kojima znany jest z tego, że często poleca to, co akurat obejrzał czy przesłuchał. Tym razem postanowił zarekomendować seans filmu “Sisu”, czyli ubiegłorocznego akcyjniaka w klimacie II Wojny Światowej. Jeżeli go akurat nie oglądaliście, a lubicie klimaty zemsty, jatki w stylu Rambo i eksterminacji nazistów – zróbcie to, czym prędzej. Aktualnie w Polsce można go obejrzeć w Amazon Prime Video.

Hideo Kojima poleca

Kojima poczuł się nawet tak mocno zainspirowany, że sam stwierdził, iż chętnie stworzyłby grę z tym bohaterem, w którego mógłby wcielić się gracz. Zgaduję, że jakieś nawiązanie do tego filmu pojawi się choćby w Death Stranding 2. Twórca przecież tonami pożera popkulturę, co inspiruje go do tworzenia własnych rzeczy. Czemu jednak warto obejrzeć “Sisu”? Odpowiedzi na Twitterze udzielił Kojima. Oddajmy więc głos samemu zainteresowanemu.

Związek Radziecki jest u progu końca II Wojny Światowej, a Finlandia została opanowana przez nazistów. Pewien starzec zostaje wypuszczony w pole nie jako jednoosobowa armia, ale jako legendarny “jednoosobowy oddział zabójców”. Obawiano się go jako “Nieśmiertelnego”, mściciela, który zabił ponad 300 rosyjskich żołnierzy. Nazistowski dowódca, przekonany, że wojna jest przegrana, ściga go w poszukiwaniu złota. Sucha ziemia, spragnieni ludzie. Spalone miasto, spaleni ludzie. To już nie jest film wojenny. To szalony kawał bitwy między strasznie fajnymi facetami. Wiele pomysłów na walkę, które przewyższają Rambo, nieśmiertelnego starca! Tak bardzo chcę stworzyć grę z tym Sisu jako graczem! Gorąco polecam!

rekomenduje na Twitterze Kojima

Nie sposób jednak nie odnieść wrażenia, że taki pomysł na rozgrywkę mógłby przypaść do gustu wielu graczom. Tyle że Kojima znany jest z tego, iż nie jest fanem prostej rozgrywki, a lubi komplikować. Dlatego też nie spodziewałbym się, że gra w tym stylu od jego studia powstanie, ale jakaś sekcja lub misja w którejś z kolejnych pozycji projektanta inspirowana “Sisu” z pewnością się pojawi.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie