HBO przedstawia zwiastun The Survivor. Oto historia Harry’ego Hafta, boksera z Auschwitz

kadr z filmu The Survivor
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi

HBO zaprezentowało oficjalny zwiastun filmu The Survivor, czyli historię polskiego Żyda zmuszanego w Auschwitz do walk bokserskich.

Harry – a właściwie Hercka Haft – trafił do obozu w 1941 roku, gdy miał zaledwie 16 lat. SS-mani zmuszali go tam do walk bokserskich, w których w istocie walczył o życie; przegrany trafiał na ogół do komory gazowej. Haft stoczył w obozie ponad 70 walk i we wszystkich zwyciężył. Po wojnie trafił do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczął walczyć profesjonalnie. W swojej krótkiej, choć intensywnej karierze stanął na ringu naprzeciwko m.in. Pata O’Connora oraz legendarnego Rocky’ego Marciano. W ostatnich latach życia wraz z synem Alanem Scottem Haftem spisał swoje wspomnienia. Książkę wydano również w Polsce pod tytułem Harry Haft. Historia boksera z Bełchatowa. Od piekła Auschwitz do walki z Rockym Marciano; to właśnie na niej oparto prezentowany dziś na zwiastunie film produkcji HBO.

W główną rolę w The Survivor wcielił się Ben Foster. Oprócz niego na ekranach pojawią się m.in. Vicky Krieps, Billy Magnussen, Peter Sarsgaard, Anthony Molinari, Dar Zuzovsky, Danny DeVito, a także John Leguizamo. Film pojawi się na HBO 27 kwietnia 2022 roku; tymczasem poniżej znajdziecie obiecany zwiastun:

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie