Harry Potter miał dostać wielką grę od EA, ale coś poszło mocno nie tak

Hogwarts Legacy - zrzut ekranu
PC

Harry Potter otrzymał wiele produkcji. Jedne zapadły nam w pamięć jako kultowe, inne lepiej odesłać w zapomnienie. Niedługo otrzymamy Hogwarts Legacy, ale w sieci pojawiły się wieści o innej, anulowanej już niestety grze w tym uniwersum.

Była pracownica Electronic Arts została zapytana o to, jaka jest gra, w której tworzenie była zaangażowana i nie mogła się doczekać premiery, ale ostatecznie zrezygnowano z jej produkcji.

Okazuje się, że EA przygotowywało 20 lat temu grę MMO osadzoną w świecie Harry’ego Pottera. Pomysł był bardzo intrygujący, a deweloperzy przygotowali nawet grywalną wersję tytułu.

Dla mnie najważniejszą z nich, ponieważ byłam w nią osobiście zaangażowana i jest to tak wielkie IP, które doczekało się kontynuacji, jest MMO w świecie Harry’ego Pottera.
Przeprowadziliśmy wszystkie badania. Mieliśmy przygotowaną betę. Było to połączenie doświadczenia offline i online, gdzie faktycznie wysyłalibyśmy rzeczy do dzieci, takie jak nagrody, wstążki i tym podobne.

– powiedziała dawna Director of Product Marketing EA, Kim Salzer, w rozmowie z The Real Brandolorian

Niestety, projekt anulowano, ponieważ… EA nie wierzyło lub nie było świadome nadchodzącego sukcesu marki. Cóż, historia bywa przewrotna.

Dokładnie przebadany, bardzo pewny sukcesu (projekt – red. ). Ale został zabity, z braku lepszego określenia, ponieważ EA przechodziło wtedy zmiany. Po prostu nie wiedzieli lub nie wierzyli wystarczająco, że to IP będzie miało okres przydatności dłuższy niż rok lub dwa.

– kontynuowała

MMO Harry Potter od EA to już jednak przeszłość. Produkcja powstawała dwie dekady temu i wątpię, abyśmy kiedykolwiek ujrzeli materiały ze skasowanego projektu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie