Harry Potter miał dostać wielką grę od EA, ale coś poszło mocno nie tak

Hogwarts Legacy mogło być inną grą. Twórcy wiele wycięli
PC

Harry Potter otrzymał wiele produkcji. Jedne zapadły nam w pamięć jako kultowe, inne lepiej odesłać w zapomnienie. Niedługo otrzymamy Hogwarts Legacy, ale w sieci pojawiły się wieści o innej, anulowanej już niestety grze w tym uniwersum.

Była pracownica Electronic Arts została zapytana o to, jaka jest gra, w której tworzenie była zaangażowana i nie mogła się doczekać premiery, ale ostatecznie zrezygnowano z jej produkcji.

Okazuje się, że EA przygotowywało 20 lat temu grę MMO osadzoną w świecie Harry’ego Pottera. Pomysł był bardzo intrygujący, a deweloperzy przygotowali nawet grywalną wersję tytułu.

Dla mnie najważniejszą z nich, ponieważ byłam w nią osobiście zaangażowana i jest to tak wielkie IP, które doczekało się kontynuacji, jest MMO w świecie Harry’ego Pottera.
Przeprowadziliśmy wszystkie badania. Mieliśmy przygotowaną betę. Było to połączenie doświadczenia offline i online, gdzie faktycznie wysyłalibyśmy rzeczy do dzieci, takie jak nagrody, wstążki i tym podobne.

– powiedziała dawna Director of Product Marketing EA, Kim Salzer, w rozmowie z The Real Brandolorian

Niestety, projekt anulowano, ponieważ… EA nie wierzyło lub nie było świadome nadchodzącego sukcesu marki. Cóż, historia bywa przewrotna.

Dokładnie przebadany, bardzo pewny sukcesu (projekt – red. ). Ale został zabity, z braku lepszego określenia, ponieważ EA przechodziło wtedy zmiany. Po prostu nie wiedzieli lub nie wierzyli wystarczająco, że to IP będzie miało okres przydatności dłuższy niż rok lub dwa.

– kontynuowała

MMO Harry Potter od EA to już jednak przeszłość. Produkcja powstawała dwie dekady temu i wątpię, abyśmy kiedykolwiek ujrzeli materiały ze skasowanego projektu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie