Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Halo Infinite podobno jest już ukończone. Trwa optymalizacja

Insider donosi, że gra Halo Infinite została już praktycznie ukończona. Deweloperzy mają się zajmować udoskonalaniem strony technicznej.

Najnowsze Halo miało niemałe tarapaty. Gra straciła dwóch reżyserów i niezbyt zadowoliła graczy, kiedy została po raz pierwszy zaprezentowana. Grafika delikatnie mówiąc nie powalała i część osób nie byłą przekonana do otwartej struktury rozgrywki w kampanii.

Mimo to najbardziej oddani fani cyklu czekają na premierę, która ma nastąpić w 2021 roku. Insider donosi, że cała treść do Infinite jest już właściwie skończona i twórcy pracują teraz nad aspektami technicznymi gry, czyli między innymi optymalizacją.

Warto przypomnieć, że Infinite ma działać w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę na Xbox Series X. Nic dziwnego, że twórcy muszą skupić się na zoptymalizowaniu gry tak, aby spełniła pokładane w niej nadzieje.

Microsoft reklamuje swoje nowe konsole za pomocą między innymi nowego Halo, więc gra musi działać zgodnie z oczekiwaniami graczy. Optymalizacja dynamicznej, sieciowej strzelanki jest szalenie ważna tym bardziej, że gra musi działać dobrze na nieco słabszym Series S.

Mimo wszystko jest to tylko przeciek, który może okazać się nieprawdziwy. Możemy być jednak pewni, że gra jest już w zaawansowanym stadium rozwoju i utrata ważnych członków zespołu deweloperów nie przeszkodziła w tworzeniu Infinite.

Premiera powinna odbyć się zgodnie z planem w 2021 roku. Gra trafi na PC, Xbox Series X i S, a także Xbox One.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się